iOS 15 cyfrowy spadek

przez Eryk

Z iOS 15, Apple nie tylko troszczy się o prywatność, ale także o to, co dzieje się z nim po śmierci. W przyszłości będziesz mógł zorganizować swój cyfrowy spadek.

iOS 15 cyfrowy spadek
iOS 15 cyfrowy spadek

Zwłaszcza młodzi użytkownicy nie zastanawiają się nad śmiercią. Niemniej jednak, może to nastąpić zaskakująco szybko i wtedy rodzina staje przed problemem: jak odzyskać ostatnie dane i zdjęcia i czy możemy anulować istniejące subskrypcje? Do tej pory nie miałeś innego wyjścia, jak zapisywać swoje hasła i dane do logowania. Jednak szybko zdarza się, że hasło ulega zmianie, a Ty tego nie udokumentowałeś. Z nową funkcją dziedziczenia konta Apple, chcą uczynić go tak łatwe, jak to możliwe dla osób dotkniętych, aby uzyskać dostęp.

W iOS 15 wprowadzono cyfrowy spadek

W przypadku śmierci nie było możliwości dostępu do Apple ID. Nawet akt zgonu nie był w stanie pomóc. Przy odrobinie szczęścia ktoś, kto znał kod urządzenia, aby przynajmniej zabezpieczyć chociaż minimalną ilość danych. Jednak wiele obszarów pozostawało niedostępnych. Dlatego w iOS 15 Apple chce wprowadzić dziedziczenie kont, aby dać Wam prostą możliwość uregulowania Waszego cyfrowego spadku jeszcze za życia.

Począwszy od tej jesieni, Apple pozwoli Ci dodawać zaufane osoby do Twojego Apple ID, które będą miały do niego dostęp po Twojej śmierci. Uprawniony otrzyma klucz dostępu, który musi być dostarczony wraz z twoim aktem zgonu. Kiedy już to zrobisz, osoba ta będzie miała dostęp do twojej cyfrowej spuścizny, będzie mogła zobaczyć i zarządzać twoimi zdjęciami, filmami, dokumentami i innymi osobistymi informacjami, by zająć się także twoim cyfrowym życiem.

Resetuj swój Apple ID z przyjaciółmi i rodziną

Oprócz nowej funkcji dziedziczenia, Apple wprowadza jeszcze jedną przydatną dla rodzin funkcję. Jeśli zapomnisz hasła do swojego Apple ID, możesz także skorzystać z urządzeń członków rodziny, by odzyskać dostęp do swojego konta Apple.

Co sądzisz o nowych funkcjach? Daj nam znać w komentarzach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej