iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8, tvOS 15 i macOS Monterey Beta 2 dostępne : Co nowego

przez Eryk

Co nowego w iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8, tvOS 15 i macOS Monterey

Apple udostępniło właśnie nie tylko drugą betę iOS 15 i iPadOS 15 dwa tygodnie po zaprezentowaniu iOS 15, ale również Beta 2 dla watchOS 8 i tvOS 15 jak również dla macOS Monterey.

iOS 15
watchOS 8 beta 2

Co nowego

Zanim przejdziemy do poszczególnych tweaków, mamy dla Was dwie uwagi na wstępie. Po pierwsze, iPadOS 15 Beta 2 nie jest dostępny dla 9,7-calowego iPada Pro (Wifi+Cellular). Dlaczego tak jest, nie ujawniono. Ponadto można zauważyć, że beta 2 już działa znacznie bardziej niezawodnie niż beta 1. Apple już udało się naprawić wszelkiego rodzaju błędy. Mimo to, przed deweloperami z Cupertino jest jeszcze sporo pracy.

SharePlay

Jedną z największych nowości w Beta 2 jest fakt, że Apple odblokowało SharePlay. W rzeczywistości jest to nowa funkcja, na którą czekamy z największą niecierpliwością. Możesz korzystać z aplikacji SharePlay, aby dzielić się wrażeniami, gdy jesteś połączony z przyjaciółmi i znajomymi za pośrednictwem FaceTime. Dotyczy to takich czynności, jak wspólne słuchanie utworów za pośrednictwem Apple Music, synchroniczne oglądanie programów telewizyjnych i filmów lub udostępnianie ekranu w celu wspólnego oglądania aplikacji. SharePlay działa na urządzeniach iPhone, iPad i Mac, a dzięki współdzielonym elementom sterującym odtwarzaniem każdy uczestnik sesji SharePlay może rozpocząć, wstrzymać odtwarzanie lub przejść dalej.

Mapy Apple

Na WWDC 2021 można już było ją zobaczyć, teraz nowa ikona Mapy Apple trafia również do iOS 15 bety 2. Co więcej, trasa jest teraz wyświetlana animacyjnie.

Stroje Memoji

Apple również ogłosił tę funkcję z powrotem na WWDC 2021. Możesz dostosować ubrania swoich Memojis i wybrać różne stroje.

Szybkie notatki

Wraz z systemem iPadOS 15, Apple wprowadza tzw. szybkie notatki. Aby nagrywać krótkie notatki, myśli itp., możesz przeciągnąć palcem po wyświetlaczu od dołu po prawej stronie. W wersji beta 1 działało to tylko z Apple Pencil. W wersji Beta 2 możesz również używać palców.

Safari

Oprócz różnych poprawek, w wersji Beta 2 przycisk „Odśwież” pojawia się po najechaniu na prawy obszar paska adresu na iPadzie.

Aplikacja Pogoda

Aplikacja Pogoda ma teraz nowy ekran powitalny, który bezpośrednio informuje użytkowników o nowych funkcjach (mapy pogody, powiadomienia o opadach śniegu i deszczu, nowy wygląd).

Prywatny przekaźnik iCloud

Apple wprowadza iCloud Private Relay, nową funkcję dla abonentów iCloud. Private Relay to nowa usługa ochrony prywatności w Internecie wbudowana w iCloud, dzięki której możesz bezpieczniej i bardziej prywatnie przeglądać strony internetowe. Podczas przeglądania stron w Safari funkcja Private Relay szyfruje cały ruch wychodzący z urządzenia, dzięki czemu nikt poza użytkownikami i odwiedzanymi przez nich witrynami nie ma dostępu do danych i nie może ich odczytać

Funkcja ta nadal borykała się z pewnymi problemami w wersji Beta 1. Obecnie mówi się, że zostały one w większości naprawione.

Usunięto dźwięk bezstratny na HomePod

Wraz z wersją Beta 2, Apple usuwa możliwość włączenia dźwięku bezstratnego dla HomePoda poprzez aplikację Home. Przypuszczalnie Apple usunęło tę funkcję tylko tymczasowo. Zakładamy, że zostanie to zaimplementowane ponownie w dalszej części bety.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej