iOS 15: Jak nawiązywać połączenia z użytkownikami Androida przez FaceTime

przez Eryk

Musiało minąć ponad dziesięć lat, by tej jesieni FaceTime zaczął działać na urządzeniach z Androidem i komputerach z systemem Windows. Oczywiście, jest pewien haczyk, ale z przyjemnością podzielimy się z Tobą informacjami na ten temat.

iOS 15: Jak nawiązywać połączenia z użytkownikami Androida przez FaceTime
iOS 15(zdjęcie:apple)

Zaproś do FaceTime

Link do rozmowy przez FaceTime możesz wysłać też do bliskich i znajomych, którzy mają urządzenia z systemem Windows lub Android. Za sprawą pełnego szyfrowania połączenie będzie równie prywatne i bezpieczne, jak każda inna pogawędka przez FaceTime.

apple

Tak pisze Apple na oficjalnej stronie zapowiedzi iOS 15. Jednak na pewno zauważyliście w nim mały haczyk. Apple pozwala na połączenia między telefonem iPhone, iPadem lub komputerem Mac a urządzeniem z systemem Android lub komputerem z systemem Windows, ale wymaga to połączenia, które tworzysz. Oznacza to, że żaden użytkownik systemu Android lub Windows nie może zadzwonić do Ciebie bezpośrednio przez FaceTime, a jedynie odpowiedzieć na Twoje zaproszenie.

Połączenia FaceTime z systemem Android – jak to działa?

Chociaż użytkownicy Androida nie mogą dzwonić bezpośrednio do Ciebie, jest to praktyczna alternatywa dla WhatsApp lub Zoom, która zawiera dźwięk 3D i inne nowe funkcje.

Aby utworzyć łącze FaceTime dla spotkań, a także Androida i Windows, otwórz aplikację FaceTime na iOS 15 i stuknij „Utwórz łącze” u samej góry. Tam możesz dodać nazwę i wysłać ją bezpośrednio do swoich przyjaciół. Link pojawi się automatycznie na ekranie głównym aplikacji. Stuknij ją, aby połączyć się z grupą lub podzielić się nią z innymi.

Jeśli ktoś z urządzeniem z systemem Android stuknie w link, zostanie przeniesiony na stronę internetową. Następnie może wprowadzić imię przed dołączeniem do rozmowy. Oczywiście, dostępne są tu tylko podstawowe opcje. Możesz wyciszyć swój mikrofon, włączyć kamerę, a nawet przełączyć się. Do korzystania z Memojis, dźwięku 3D i innych funkcji potrzebny jest iPhone lub iPad.

Co o tym sądzisz? Czy w przyszłości będziesz częściej korzystać z FaceTime?

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej