iOS 15: Klipy aplikacji mogą być osadzane jako karty informacyjne na stronach internetowych

przez Eryk

Jak pokazuje nam wideo z sesji WWDC „Co nowego w App Clips”, ta przydatna funkcja już wkrótce doczeka się aktualizacji. W systemie iOS 15 programiści będą mogli integrować App Clips na stronach internetowych w formie pełnoekranowej karty informacyjnej.

iOS 15 Klipy aplikacji
App Clips(Zrzut ekranu Youtube/Apple)

iOS 15 Klipy aplikacji

W systemie iOS 14 programiści mogą osadzić baner, aby pokazać użytkownikowi, że klip do aplikacji jest dostępny na stronie internetowej, ale okno jest małe i wymaga więcej interakcji ze strony użytkownika. W systemie iOS 15 baner klipu aplikacji może być wyświetlany na pełnym ekranie, jeśli użytkownik znajduje się na stronie internetowej, która oferuje taką funkcję.

Apple ułatwia także deweloperom lokalne testowanie swoich App Clips i wprowadza nowe sposoby odkrywania App Clips poprzez ARKit w aplikacjach. Więcej szczegółów na temat nowości w App Clips w iOS 15 można znaleźć na stronie Apple Developer.

Zarówno iOS 15, jak i iPadOS 15 będą dostępne jako bezpłatna aktualizacja tej jesieni.

POWIĄZANE POSTY

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej