iOS 15: Betę iOS można zainstalować przed przywróceniem kopii zapasowej

przez Eryk

iOS 15 i iPadOS 15 zawierają wiele nowych funkcji, w tym SharePlay, nową aplikację Pogoda, przeprojektowane Safari i wiele innych. Kolejną nową funkcją, o której nie wspominano wcześniej, jest możliwość łatwego uaktualnienia systemu iOS do wersji beta podczas przywracania urządzenia z kopii zapasowej.

iOS 15 pozwoli użytkownikom na łatwą aktualizację do wersji beta
Odtwarzanie iPhone(zdjecie:apple)

iOS 15 pozwoli użytkownikom na łatwą aktualizację do wersji beta

W tej chwili, jeśli kopia zapasowa urządzenia z systemem iOS w wersji beta, a następnie spróbuj przywrócić tę kopię do innego urządzenia ze starszą wersją systemu iOS, to po prostu nie będzie działać. System powie Ci, że nie można używać kopii zapasowych nowszych wersji systemu iOS, i że najpierw trzeba zaktualizować iPhone’a lub iPada.

Użytkownicy musieli albo kontynuować proces konfiguracji bez przywracania danych i pozostawić go tak lub inaczej zainstalować wersję beta systemu iOS ręcznie, a następnie przywrócić kopię zapasową. W iOS 15 nie będzie to już konieczne dzięki nowemu systemowi wdrożonemu przez Apple.

Jak dowiedział się serwis 9to5Mac w kodzie bety iOS 15, system będzie teraz wykrywał, czy wybrana przez użytkownika kopia zapasowa pochodzi z wersji beta iOS. W takim przypadku użytkownik może wybrać aktualizację iOS do wersji beta zaraz w procesie konfiguracji, co ułatwi przywrócenie wszystkich danych z kopii zapasowej wykonanej w nowszej wersji iOS.

iOS 15 jest obecnie dostępny wyłącznie dla deweloperów, podczas gdy publiczna beta zostanie wydana w lipcu. Oficjalne wydanie spodziewane jest jesienią tego roku.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej