iOS 15 umożliwia bezpieczniejszą obsługę połączeń w hotspotach dzięki silniejszemu zabezpieczeniu WPA3

przez Eryk

Począwszy od systemu iOS 15 i iPadOS 15 tej jesieni, połączenia hotspotowe z iPhone’ów i iPadów będą zabezpieczane za pomocą ulepszonego protokołu bezpieczeństwa WPA3, oferującego większe bezpieczeństwo i udoskonalone środki zapobiegające wykrywaniu haseł.

iOS 15

iOS 15 hotspot osobisty z lepszym zabezpieczeniem WPA3

WPA3 został ogłoszony przez Wi-Fi Alliance w czerwcu 2018 roku z celem „uproszczenia zabezpieczeń Wi-Fi, umożliwienia bardziej solidnego uwierzytelniania i dostarczenia zwiększonej siły kryptograficznej”. Na iOS 14, połączenia hotspot z iPhone’a lub iPada są zabezpieczone tylko za pomocą WPA2, a teraz na aktualizacjach nadchodzących później tej jesieni, połączenia będą dalej chronione za pomocą WPA3.

Produkty Apple już od kilku lat potrafią łączyć się z sieciami z zabezpieczeniem WPA3, ale do tej pory osobiste sieci hotspot zestawiane przez te urządzenia obsługiwały tylko starszy i słabszy standard WPA2.

Dla typowego użytkownika połączenie z hotspotem w systemie iOS 15 pozostanie takie samo, ale pojawią się dodatkowe korzyści. Mimo zaleceń dotyczących tworzenia silnych, skomplikowanych i zaawansowanych haseł do połączeń z hotspotami, wielu użytkowników nadal używa prostych haseł, które można łatwo odgadnąć. WPA3 jest ukierunkowany właśnie na takie przypadki użycia, ponieważ wykorzystuje „bardziej odporne uwierzytelnianie oparte na hasłach”, które oferuje „silniejszą ochronę użytkowników przed próbami odgadnięcia hasła przez osoby trzecie”.

iOS i iPadOS 15 są obecnie testowane, a publiczna beta jest planowana późnym latem tego roku.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej