More

  iOS 15 umożliwia przeciąganie i wklejanie obrazów i tekstu między aplikacjami

  Apple zapowiedzial w tym tygodniu iOS 15, który jest dostępny teraz w wersji beta dla deweloperów. Jedną z mniejszych, ale przydatnych nowych dodanych funkcji jest możliwość przeciągania i wklejania zdjęć, tekstu, plików, i więcej między aplikacjami na iPhone.

  Kiedy iOS 15

  Przeciąganie i wklejanie jest dostępny na iPadzie od 2017 roku, a Apple w końcu rozszerzył tę funkcję na iPhone’a z iOS 15. Przeciąganie i upuszczanie w aplikacji krzyżowej zawsze powoduje duplikowanie, a nie przenoszenie, treści.

  Opis funkcji z witryny Apple dla iOS 15

  Przeciąganie i upuszczanie
  Dzięki obsłudze funkcji przeciągania i upuszczania między aplikacjami możesz pobierać obrazy, dokumenty i pliki z jednej aplikacji, a następnie przeciągać je do innej.

  Aby przeciągnąć i upuścić w systemie iOS 15, naciśnij długo obraz, tekst lub plik, a następnie, nie podnosząc palca, drugim palcem wykonaj gest machnięcia, aby wyjść z aplikacji i otworzyć inną aplikację. Następnie puść obraz, tekst lub plik, aby upuścić go w innej aplikacji. Długie naciśnięcie na zawartość sprawia, że wydaje się ona unosić i przylegać do palca, a w miarę przeciągania zawartości animacje i wskazówki wizualne wskazują możliwe miejsca, w których można ją upuścić.

  iOS 15

  iOS 15 funkcja drag and drop

  W wielu aplikacjach można przeciągnąć pojedynczy element jednym palcem, a podczas przeciągania wybrać dodatkowe elementy, stukając je drugim palcem. Wybrane elementy przesuwają się razem i są układane w stos pod palcem, który przeciąga oryginalny element. Następnie można przeciągnąć elementy jako grupę i upuścić je w innej aplikacji.

  via MacStories

  Ostatnie Artykuły

  spot_img

  Powiązane Artykuły

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj