iOS 15 umożliwia przeciąganie i wklejanie obrazów i tekstu między aplikacjami

przez Eryk

Apple zapowiedzial w tym tygodniu iOS 15, który jest dostępny teraz w wersji beta dla deweloperów. Jedną z mniejszych, ale przydatnych nowych dodanych funkcji jest możliwość przeciągania i wklejania zdjęć, tekstu, plików, i więcej między aplikacjami na iPhone.

Kiedy iOS 15

Przeciąganie i wklejanie jest dostępny na iPadzie od 2017 roku, a Apple w końcu rozszerzył tę funkcję na iPhone’a z iOS 15. Przeciąganie i upuszczanie w aplikacji krzyżowej zawsze powoduje duplikowanie, a nie przenoszenie, treści.

Opis funkcji z witryny Apple dla iOS 15

Przeciąganie i upuszczanie
Dzięki obsłudze funkcji przeciągania i upuszczania między aplikacjami możesz pobierać obrazy, dokumenty i pliki z jednej aplikacji, a następnie przeciągać je do innej.

Aby przeciągnąć i upuścić w systemie iOS 15, naciśnij długo obraz, tekst lub plik, a następnie, nie podnosząc palca, drugim palcem wykonaj gest machnięcia, aby wyjść z aplikacji i otworzyć inną aplikację. Następnie puść obraz, tekst lub plik, aby upuścić go w innej aplikacji. Długie naciśnięcie na zawartość sprawia, że wydaje się ona unosić i przylegać do palca, a w miarę przeciągania zawartości animacje i wskazówki wizualne wskazują możliwe miejsca, w których można ją upuścić.

iOS 15

iOS 15 funkcja drag and drop

W wielu aplikacjach można przeciągnąć pojedynczy element jednym palcem, a podczas przeciągania wybrać dodatkowe elementy, stukając je drugim palcem. Wybrane elementy przesuwają się razem i są układane w stos pod palcem, który przeciąga oryginalny element. Następnie można przeciągnąć elementy jako grupę i upuścić je w innej aplikacji.

via MacStories

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej