iOS 15 usuwa efekt flary na zdjęciach

przez Eryk

W iOS 15 Beta 4 pojawiła się funkcja, która może automatycznie retuszować brzydkie plamy po obiektywie na zdjęciach.

Kogo nie denerwował efekt optyczny pojawiający się na obrazie na skutek interakcji promieni światła z soczewkami obiektywu kamery, które są mniej lub bardziej widoczne we wszystkich iPhone’ach? Do tej pory użytkownicy musieli sami usuwać te zakłócenia obrazu, co czasami może być dość czasochłonne, w zależności od tego, gdzie pojawiła się flara.

iOS 15 usuwa efekt flary na zdjęciach

Apple od dwóch miesięcy prowadzi program beta dla iOS 15, a teraz odkryto kolejną funkcję, której firma nie reklamowała publicznie. Flary obiektywu są wykrywane i eliminowane za pomocą cyfrowego rozpoznawania wzorów. Całkowicie automatycznie i bez konieczności ręcznej interwencji użytkownika.

Twórcy aplikacji do obsługi aparatu fotograficznego Halide opublikowali na Twitterze przykład pokazujący efekt przed i po. Rozbłysk obiektywu nie jest usuwany w funkcji zdjęć na żywo.

Na Reddit, niektórzy użytkownicy zgłosili, że retuszowanie flary obiektywu działa u nich na iPhone XS, iPhone 11 i iPhone 12. Czy starsze iPhone’y również są w stanie to zrobić, to się dopiero okaże.

Apple zwrócił większą uwagę na funkcje aparatu w iOS 15 i może rozmywać tło rozmów FaceTime, jeśli jest to wymagane.

Apple zintegrowało również funkcję OCR zarówno dla zdjęć, które zostały już zrobione, jak i dla trybu na żywo. Oznacza to, że teksty ze zdjęć mogą być rozpoznawane, wycinane, a nawet wyszukiwane w Google.

POWIĄZANE POSTY

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej