iOS 15 wprowadza funkcje wyszukiwania dla AirTags, AirPods, iPada i Apple Watch

przez Eryk

Po tym, jak Apple niedawno uruchomił sieć „Znajdz?”, funkcja wyszukiwania ma stać się jeszcze lepsza w iOS 15. W tym celu firma wymyśliła kilka inteligentnych funkcji.

ios 15

iOS 15 wprowadza funkcje wyszukiwania dla AirTags, AirPods, iPada i Apple Watch

Apple zaprezentowało właśnie iOS 15. Brakowało naprawdę wielkich innowacji. Firma wykorzystała pandemię jako okazję do ulepszenia aplikacji komunikacyjnych, takich jak Messages czy FaceTime, a także do ich szerokiej prezentacji. Jak donosi specjalna strona Apple, aplikacja „Znajdz?” otrzymała również dużo więcej ciekawych nowości, które chcielibyśmy Wam zaprezentować.

Aplikacja Znajdz: Nowy widget i więcej wsparcia

Jak mówi strona, Twoje AirPods Pro, jak również AirPods Max wkrótce staną się częścią sieci „Znajdz?”, pozwalając na śledzenie przybliżonej lokalizacji. Choć nie będziesz w stanie wyszukać ich tak dokładnie jak AirTags, nawet w zasięgu Bluetooth aplikacja wskaże Ci przybliżoną odległość. Do tego dochodzi jeszcze nowy widget na ekranie głównym, dzięki któremu będziesz mógł śledzić swoje przedmioty.

Wyszykiwanie iPhone’a pomimo wyłączenia lub usunięcia

Apple ma sprytne rozwiązanie, jeśli zgubiłeś swojego iPhone’a i nie ma w nim prądu lub jeśli złodziej go wyłączył. Począwszy od iOS 15, będzie można kontynuować wyszukiwanie urządzenia, mimo że jest ono wyłączone. Zadziała to nawet wtedy, gdy złodziej chciał być sprytny i po prostu wyczyścił iPhone’a. W tym przypadku włączy się blokada aktywacji i już na ekranie „Witaj” będzie widać, że urządzenie jest nadal zablokowane. W tym przypadku od tej pory aktywna jest także funkcja szukania.

Sprytna funkcja dla zapominalskich użytkowników

Wraz z iOS 15, watchOS 8, macOS 12 Monterey, a także iPadOS 15 Apple wprowadza naprawdę genialną funkcję: ostrzeżenie o odłączeniu. Jeśli zostawisz klucze i AirTaga, iPada, Apple Watcha lub MacBooka u znajomych, w kawiarni lub w innym miejscu, Twój iPhone może Cię o tym powiadomić, tak byś nie musiał czekać na powrót do domu, by odkryć zgubę. I odwrotnie, możesz też ustawić miejsca, które mają być wykluczone. W tym przypadku nie zostaniesz powiadomiony, jeśli na przykład zostawisz iPada w domu. Nowa funkcja powinna być również dostępna dla akcesoriów innych firm.

Co sądzicie o nowych funkcjach? Daj nam znać w komentarzach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej