iOS 15 zwiększa bezpieczeństwo Face ID

przez Eryk

Wczoraj Apple udostępniło do pobrania finalną wersję systemu iOS 15. Oprócz wielu nowych funkcji, które Apple nadało iPhone’owi, zadbano również o problemy z bezpieczeństwem. Zwiększono między innymi bezpieczeństwo wokół Face ID, a więc rozpoznawania twarzy.

iOS 15
Pavellllllll / Pixabay

iOS 15 zwiększa bezpieczeństwo Face ID

W dołączonym dokumencie wsparcia, Apple informuje o różnych problemach z bezpieczeństwem, które Apple wyeliminowało wraz z aktualizacją do iOS 15. Apple zajmuje się między innymi rozpoznawaniem twarzy Face ID.

Producent z Cupertino pisze, że w pewnych okolicznościach możliwe było uwierzytelnianie za pomocą Face ID z wykorzystaniem modelu 3D odpowiadającego wyglądowi użytkownika. Problem ten został rozwiązany za pomocą niesprecyzowanych środków w rozpoznawaniu twarzy Face ID. Apple poprawiło tzw. antyspoofing.

Nawiasem mówiąc, cała sprawa dotyczy dużej liczby urządzeń z Face ID: iPhone X, iPhone XR, iPhone XS (wszystkie modele), iPhone 11 (wszystkie modele), iPhone 12 (wszystkie modele), iPad Pro (11 cali) i iPad Pro (3 generacja).

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej