iOS 16.1 Beta powoduje błąd w działaniu GPS w iPhone 14 Pro

przez Eryk

Właściciele iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max powinni wiedzieć, że system iOS 16.1 beta uniemożliwia wielu użytkownikom prawidłowe działanie GPS w urządzeniach. Każdy, kto korzysta z funkcji śledzenia lokalizacji, powinien na razie unikać bety.

iOS 16.1

iOS 16.1 Beta powoduje błąd w działaniu GPS w iPhone 14 Pro

Problemy z oprogramowaniem w wersji beta są powszechne, ale ten problem dotyczy podstawowej funkcji iPhone’a, co skłoniło nas do przekazania tego ostrzeżenia. Użytkownicy iPhone’a 14 Pro, którzy już zainstalowali iOS 16.1 beta, będą musieli obniżyć wersję do iOS 16.0.1 lub poczekać, aż późniejsza wersja beta iOS 16.1 usunie problem, aby przywrócić działanie GPS. Przyczyna błędu nie jest jasna.

Podobnie jak Apple Watch Ultra, modele iPhone’a 14 Pro obsługują GPS na dwóch częstotliwościach. Oznacza to, że iPhone’y mogą odbierać sygnały z satelitów GPS działających zarówno na starszej częstotliwości L1, jak i na częstotliwości L5 o większej mocy, która pozwala lepiej przenikać przez przeszkody, takie jak budynki i drzewa. Połączenie tych dwóch sygnałów powinno przełożyć się na lepszą dokładność lokalizacji w aplikacjach do mapowania i nie tylko.

Standardowe modele iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Plus nie obsługują dwóch częstotliwości GPS.

via macrumors

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej