iOS 16.1 kładzie fundament dla platformy Matter

przez Eryk

Dziś wieczorem Apple udostępniło nowe wersje beta systemów iOS 16.1 i iPadOS 16.1. Ostatecznego wydania należy spodziewać się w przyszłym miesiącu. Nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, czy wsparcie dla Mattera będzie już wtedy dostępne. Jednak nadchodząca aktualizacja X.1 stanowi podstawę do tego, przynajmniej w obecnej wersji beta.

iOS 16.1 kładzie fundament dla platformy Matter

iOS 16.1 kładzie fundament dla platformy Matter

Użytkownicy, którzy zainstalują najnowszą betę systemów iOS 16.1 i iPadOS 16.1, odkryją w ustawieniach nową pozycję menu. Nazywa się to po prostu ” Akcesoria Matter”. Oznacza to, że Apple intensywnie przygotowuje wsparcie dla nowego standardu Smart Home.

Stuknięcie w pozycję menu „Akcesoria Matter” sugeruje wyświetlenie wszystkich akcesoriów do materii, które zostały dodane do kompatybilnej usługi. „Można je również dodawać do dodatkowych usług za pomocą aplikacji obsługującej Matter” – czytamy w tekście.

Co to znaczy? Nigdy o nim nie słyszałeś? Eve Systems, jeden z wiodących dostawców sprzętu do inteligentnego domu, w swoim komunikacie prasowym w następujący sposób wyjaśnia, czym jest Matter.

Matter został opracowany wspólnie przez Amazon, Apple, Google i wielu wiodących producentów inteligentnych domów, takich jak Eve. Celem jest, aby każde urządzenie z certyfikatem Matter można było łatwo zintegrować z własnym inteligentnym domem. Za pomocą smartfona lub asystenta głosowego cała rodzina może sterować domem nie tylko wygodnie, ale i indywidualnie – bo w przypadku Mattera nie ma znaczenia, czy używa się do tego iPhone’a, urządzenia z systemem Android czy głośnika z Alexą, Asystentem Google lub Siri.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej