iOS 16 jest gotowy, ale na iPadOS 16 i macOS Ventura trzeba będzie poczekać dłużej

przez Eryk

iOS 16.0 jest gotowy i tylko czeka na wydanie przez Apple, podczas gdy inne systemy operacyjne potrzebują jeszcze trochę czasu. Tak wynika z nowego raportu.

iOS 16 jest gotowy

iOS 16 jest gotowy, ale na iPadOS 16 i macOS Ventura trzeba będzie poczekać dłużej

Cykl rozwojowy Apple zwykle nie pokrywa się z wydaniem nowych systemów operacyjnych lub bet. Często nowe wersje są gotowe na wiele tygodni wcześniej. Dotyczy to również aktualizacji beta, które Apple z wyprzedzeniem udostępnia deweloperom.

Często też opierają się na statusie sprzed kilku tygodni. Teraz iOS 16.0 jest już podobno gotowy, podczas gdy bety są w wersji 6 (developer beta) lub 4 (public beta). Informuje o tym Mark Gurman z Bloomberga w najnowszym wydaniu newslettera „Power On„.

Gurman mógł więc po raz kolejny potwierdzić, że Apple może zaprezentować kolejną generację iPhone’a i kolejny Apple Watch już 7 września. Taką informację podał w zeszłym tygodniu, zakładając jednocześnie, że Apple może wypuścić iPhone’a 14 już 16 września.

Z kolei użytkownicy komputerów Mac lub iPadów będą musieli poczekać dłużej. iPadOS 16 i macOS Ventura mogą zostać wydane w październiku. Ma się odbyć osobna impreza z nowym sprzętem. Zarówno iPad Pro, jak i Mac Pro oraz MacBook Pro mogą otrzymać aktualizacje podczas drugiego jesiennego keynote. Już wiosną Apple ogłosiło, że trwają prace nad nowym komputerem Mac Pro z procesorami Apple, ale może on zostać zaprezentowany dopiero w późniejszym terminie.

Teraz dopiero okaże się, kiedy Apple ogłosi wydarzenie na wrzesień.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej