iOS 16 koncept pokazuje interaktywne widżety, zawsze włączony wyświetlacz i wiele więcej

przez Eryk

W czerwcu przyszłego roku, Apple ma dać nam pierwszy rzut oka na to, co można się spodziewać w iOS 16 na WWDC 2022. W ostatnich tygodniach niektórzy projektanci już pokazali, że iOS 15 ma potencjał do poprawy. Dzięki koncepcji projektanta Kevina Kala, mamy teraz wersję iOS, która pokazuje całkiem ambitne pomysły.

iOS 16 koncept

Interaktywne widżety i zawsze włączony wyświetlacz

Kevin Kal (aka the Hacker 34) od lat zajmuje się projektowaniem koncepcji. Tylko w tym roku zaprezentował koncepcje dla AirPods 3, Windows 11 i Google Pixel Watch. Teraz opublikował nowy film konceptowy, w którym zdradza swoje oczekiwania i marzenia związane z iOS 16. Nawet jeśli trudno sobie wyobrazić, że Apple zintegruje wiele z tych funkcji, to nadal jest fajnie zobaczyć, jak projektant oddaje wolną rękę swojej kreatywności:

Pierwszą cechą, którą podkreśla Kal w swoim wideo, jest zawsze włączony wyświetlacz. Jest to funkcja, której Apple jeszcze nie zaimplementował w iPhone. Możliwość sprawdzenia godziny i odczytania powiadomień bez interakcji z iPhone’em byłaby bardzo mile widziana.

iOS 16 koncept pokazuje interaktywne widżety, Always-on-Display i wiele więcej

Kal chciałby, aby w nowym systemie iOS 16 multitasking został znacznie ulepszony. Wyobraża sobie, że będzie można otworzyć jedną aplikację na drugiej i mieć je połączone. Projektant zaprojektował również nową stację dokującą dla aplikacji, którą można wsunąć z boku wyświetlacza. Aplikacje można było przeciągać i upuszczać z doku na część wyświetlacza, którą chcesz otworzyć.

Gwiazdami w koncepcie iOS 16 są interaktywne widżety. Dodawanie widżetów było jednym z najważniejszych elementów systemu iOS 14. Niestety, widżety w systemie iOS nie są tak interaktywne, jak byśmy sobie tego życzyli. A co powiesz na możliwość edytowania notatek, odtwarzania i wstrzymywania muzyki lub uruchamiania timera bezpośrednio na ekranie głównym? Gdyby wszystko poszlo droga Kal, iOS 16 oferowałby takie możliwości.

Niektóre z innych godnych uwagi nowych funkcji w koncepcie iOS 16 to:


– Możliwość wysyłania, handlowania i płacenia za pomocą kryptowalut za pośrednictwem aplikacji Wallet.
– Mniej natrętne powiadomienia o spadku poziomu naładowania baterii poniżej 20 procent.
– Nowe zestawy ikon, które umożliwiają dostosowanie ikon aplikacji Apple na ekranie głównym.
– Możliwość umieszczania aplikacji, widżetów i folderów w dowolnym miejscu na ekranie głównym.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej