iOS 16 na iPhone’ach z dual SIM z możliwością sortowania wiadomości na osobiste i służbowe

przez Eryk

W systemie iOS 16 wprowadzono nową, przydatną funkcję dla użytkowników telefonów iPhone z obsługą dwóch kart SIM: możliwość sortowania wiadomości według kart SIM w aplikacji Wiadomości. Funkcja ta jest szczególnie przydatna dla osób, które na jednym telefonie iPhone mają skonfigurowane linie osobiste i służbowe.

iOS 16 można sortować wiadomości osobiste i służbowe na iPhone'ach dual SIM

iOS 16 na iPhone’ach z dual SIM z możliwością sortowania wiadomości na osobiste i służbowe

„Aplikacja Wiadomości obsługuje teraz funkcję filtrowania wiadomości na podstawie kart SIM przez użytkowników telefonów iPhone z dwoma kartami SIM” – czytamy w informacjach o wydaniu drugiej bety systemu iOS 16, udostępnionej w środę deweloperom do testów. Po włączeniu funkcja ta filtruje zarówno wiadomości iMessages, jak i SMS/MMS.

Wygląda na to, że sortowanie wiadomości według SIM wymaga włączenia filtrowania wiadomości w aplikacji Ustawienia w obszarze Wiadomości → Filtruj nieznanych nadawców. Użytkownicy mogą następnie dotknąć ikony z trzema kropkami w górnej części aplikacji Wiadomości, co spowoduje otwarcie menu z opcjami sortowania wiadomości na podstawie „Wszystkich linii” lub poszczególnych kart SIM, takich jak Osobista, Służbowa czy Podróżna.

iPhone XS i nowsze modele są wyposażone zarówno w fizyczne gniazdo kart nano-SIM, jak i cyfrowe eSIM, które umożliwia korzystanie z funkcji dual-SIM. Oznacza to, że na jednym telefonie iPhone można mieć dwa obszary usług, co jest przydatne w przypadku posiadania linii osobistej i służbowej na jednym telefonie iPhone lub kupowania planów tylko na transmisję danych przez eSIM podczas podróży zagranicznych. Począwszy od iPhone’a 13, tryb dual SIM działa także z dwiema kartami eSIM.

System iOS 16 jest obecnie dostępny w wersji beta dla zarejestrowanych programistów. Aktualizacja zostanie udostępniona około września dla wszystkich użytkowników iPhone’a 8 lub nowszego.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.