iOS 16 obsługuje wirtualne karty kredytowe w Safari do zakupów online

przez Eryk

iOS 16 wprowadza kilka nowych funkcji dla Apple Pay, takich jak API płatności dla aplikacji CarPlay, śledzenie zamówień w aplikacji Wallet, a nawet Apple Pay Later w USA. Najwyraźniej Apple ma w planach więcej funkcji, z podpowiedzią integracji wirtualnej karty kredytowej w Safari pokazującej się w trzeciej becie iOS 16.

iOS 16 obsługuje wirtualne karty kredytowe

Wirtualne karty w Safari

Jak zauważył serwis 9to5Mac, w wewnętrznym kodzie systemu iOS 16 Beta 3, zauwazono prace nad nowym systemem integracji wirtualnych kart kredytowych z Safari, co ma poprawić bezpieczeństwo podczas zakupów w sieci.

Wirtualne karty kredytowe są oferowane przez niektóre banki i dostawców kart jako opcja wygenerowania alternatywnego numeru karty kredytowej lub debetowej. Jeśli dane tej karty zostaną naruszone, wirtualny numer karty można łatwo zablokować bez większego wysiłku i bez konieczności składania w banku wniosku o wydanie nowej karty kredytowej. Niektóre banki oferują również możliwość wygenerowania numeru karty jednorazowego użytku do zakupów.

iOS 16 obsługuje wirtualne karty kredytowe

Według kodu w najnowszej becie iOS 16, Safari będzie wspierać wirtualne numery kart. Podczas gdy Apple stosuje już bezpieczny system dla Apple Pay z numerem dla każdej transakcji, nowa funkcja nadaje się do sklepów internetowych, które nie akceptują Apple Pay. Numer wirtualnej karty kredytowej będzie ostatecznie wprowadzany poprzez opcję „autouzupełniania” podczas dokonywania zakupów internetowych w przeglądarce.

Na tym etapie nie wiadomo, czy funkcja będzie dostępna dla wszystkich, czy też będzie musiała być wspierana przez banki i dostawców kart. iOS 16 jest obecnie dostępny jako wersja beta dla deweloperów.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej