iOS 16 zawiera specjalne tapety dla Always On Display

przez Eryk

Za niecałe dwa miesiące Apple ogłosi nowego iPhone’a 14 (Pro). Plotki na temat nowej generacji iPhone’ów w ostatnich tygodniach stają się coraz bardziej konkretne i coraz bardziej widać, że zwłaszcza wyświetlacz modeli Pro zostanie znacząco zmodyfikowany.

iOS 16

Oprócz nowego designu z okrągłymi i pillarowymi wycięciami, spodziewać się można także nowości w postaci „Always On Display”. Podczas gdy w kodzie programu iOS 16 były już konkretne wskazówki dotyczące „Always On Display”, Apple zaktualizowało teraz obrazy tła, aby móc korzystać z tej nowej technologii.

iOS 16 zawiera tapety dla „Always On Display”

Podobnie jak w przypadku zegarka Apple Watch (od Series 5), wiele wskazuje na to, że Apple postawi na „Always On Display” w iPhone 14 Pro. Technologia ta pozwala na stałe wyświetlanie różnych elementów (czas, powiadomienia itp.) na wyświetlaczu, przy czym zużycie energii przez wyświetlacz może być utrzymywane na bardzo niskim poziomie. Insider Apple Mark Gurman przywołał pierwsze konkretne plotki w okresie poprzedzającym WWDC 2022. Nawiasem mówiąc, całość nie jest nowością Apple, ale jest już standardem w licznych modelach Androida.

iOS 16 z Always on Display

Jak donosi 9to5Mac, Apple zaktualizowało dołączone tapety w najnowszej becie iOS 16 i przygotowało je do nadchodzącego „Always On Display” z „trybem uśpienia”. Gdy tylko użytkownik wyłączy ekran iPhone’a 14 Pro, tapeta zmienia się na wersję „Sleep”. Wygląda na to, że Apple powiela w iPhone 14 Pro ten sam efekt znany z Apple Watch. Dzięki temu tapeta pozostaje widoczna nawet po wyłączeniu ekranu.

Gdy tylko użytkownik stuknie w wyświetlacz lub naciśnie włącznik, wyświetlacz wraca do normalnej jasności. W trybie uśpienia wyświetlacz jest tak przycięty, aby aktualizować go tylko raz na sekundę (1Hz) w celu zużycia jak najmniejszej ilości energii.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej