iPad Air 5: najnowszy tablet firmy Apple

przez Eryk

Podczas wiosennej imprezy „Peek Performance” Apple zaprezentuje nowego iPada: iPada Air 5. Poniżej znajdziesz wszystkie szczegóły na temat nowego tabletu w skrócie.

iPad Air 5

iPad Air 5 już dostępny

Zgodnie z oczekiwaniami firma Apple zaprezentuje nowego iPada Air podczas pierwszej imprezy w tym roku. To pierwsza aktualizacja iPada ze średniej półki od października 2020 r. Nowości są dobre i potrzebne, ale nie zaskakujące.

Nowy układ scalony w iPadzie Air 5

Nowy układ scalony w iPadzie Air 5

iPad Air jest drugim iPadem, który otrzymał flagowy układ firmy Apple: układ M1, który w tej formie jest już zainstalowany w iPadzie Pro lub MacBooku Air. Według firmy Apple zwiększa ona wydajność iPada Air o 60 procent w porównaniu z poprzednim modelem. Poprawia też wydajność grafiki i sprawia, że iPad Air staje się „mobilną potęgą w grach”.

Nowy aparat

Podczas gdy tylna kamera iPada Air 5 pozostaje bez zmian, natomiast przednia kamera doczekała się długo oczekiwanej aktualizacji: zamiast 7-megapikselowej, Apple zdecydowało się na 12-megapikselową. Uważamy, że jest to mile widziana innowacja: w końcu niewiele osób używa iPada jako kamery, a zamiast tego znacznie częściej korzysta z niego do prowadzenia wideorozmów z przyjaciółmi lub wideokonferencji w pracy. Ten nowy aparat umożliwia również korzystanie z wprowadzonego w ubiegłym roku aparatu Center Stage.

Center Stage

Jedna z najlepszych nowości wprowadzonych przez firmę Apple w ubiegłym roku jest już dostępna w iPadzie Air. Mówimy tu o Center Stage. Jest to technologia opracowana przez Apple, która sprawia, że kamera podąża za użytkownikiem, gdy ten porusza się podczas wideokonferencji. Jest to możliwe dzięki nowej kamerze ultraszerokokątnej, którą firma Apple wbudowała w przednią część iPada Pro, iPada mini 6 i iPada 9. generacji. Silnik neuronowy nowego układu M1 w iPadzie rozpoznaje nawet, gdy do rozmowy dołącza więcej osób, i rozszerza obszar obrazu.

Aktualizacja z LTE do 5G

Spodziewaną, ale niemniej ważną innowacją jest przejście z technologii LTE na 5G. Dzięki temu iPad Air ma stabilniejsze i szybsze połączenie z siecią komórkową. Oznacza to na przykład, że można teraz korzystać z funkcji SharePlay, czyli wspólnego, synchronicznego oglądania materiałów z przyjaciółmi, nawet gdy jesteś w ruchu.

Nowe kolory

Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu iPada Air, nowa wersja jest dostępna w pięciu nowych kolorach. Są to kolory: gwiezdna szarość, księżycową poświata, różowy, fioletowy i niebieski.

Dostępność

Nowego iPada Air 5 można zamówić w przedsprzedaży już w najbliższy piątek, 11 marca 2022 r. Będzie on dostępny w ogólnej sprzedaży od 18 marca. Modele Wi-Fi iPada Air są dostępne w cenie od 3099 zł, a modele Wi-Fi + Cellular – od 3899 zł.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej