iPad i MacBook: Apple planuje przenieść część swojej produkcji z Chin do Wietnamu

przez Eryk

Jak donosi Reuters, Apple zwrócił się do producenta kontraktowego Foxconn o przeniesienie części swojego zespołu iPada i MacBooka z Chin do Wietnamu. Za pomocą tego środka przedsiębiorstwo dąży do zminimalizowania skutków trwających napięć handlowych między USA a Chinami.

Foxconn ma produkować w Wietnamie

Raport Reutersa nie ujawnia, które modele iPada lub MacBooka będą produkowane w Wietnamie, ani jaka część całkowitej produkcji zostanie przeniesiona z Chin. Nie byłyby to jednak pierwsze produkty Apple’a produkowane w Wietnamie. Apple przeniosło już produkcję AirPods Pro w kraju.

Uważa się, że posunięcie to jest konsekwencją wysiłków Apple, aby pozyskiwać od 15 do 30 procent swojej produkcji poza Chinami. Na potrzeby tego projektu Apple pod koniec 2018 roku powołało zespół, aby omówić dostępne opcje z dostawcami. Compal, Goertek, Foxconn, Inventec, Luxshare, Pegatron, Quanta i Wistron są już w dyskusji.

Według doniesień zespół Apple prowadzi również negocjacje z samorządami w różnych krajach w celu przyznania preferencyjnych warunków tym dostawcom. Obecnie bardzo popularne są Meksyk, Indie, Wietnam, Indonezja i Malezja. Indie coraz częściej stają się krajem produkującym iPhone’a. Mówi się, że producent kontraktowy Pegatron właśnie dał zielone światło dla 150 milionów dolarów inwestycji w produkcję w Indiach. Mówi się, że Foxconn ma nawet miliard dolarów gotowych na rozbudowę swoich fabryk w Indiach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej