iPad Mini 6 ma być cieńszy i ma otrzymać USB-C

przez Eryk

Jak wynika z raportu, iPad mini będzie miał węższe krawędzie ekranu i wreszcie, złącze Lightning zostanie zastąpione przez USB-C.

iPad mini praktycznie nigdy nie został zmieniony z wyglądu zewnętrznego, ale to ma się wreszcie skończyć, jak ujawnia leaker Jon Prosser. Kolejna generacja iPada mini ma mieć węższe krawędzie wokół wyświetlacza. Przycisk Home zostanie pominięty na rzecz przycisku włączania na krawędzi, który jest wyposażony w czujnik linii papilarnych. Technologia ta jest już stosowana w iPadzie Air. W związku z tym, iPad mini nie otrzyma Face ID.

iPad Mini 6 ma być cieńszy i ma otrzymać USB-C
Tak ma wyglądać nowy iPad mini (Zdjęcie: Jon Prosser)

Przeprojektowany iPad mini 6

Nowy iPad mini ma mieć wymiary 206,3 mm x 137,8 mm x 6,1 mm. Nie wiadomo jak duże będą krawędzie ekranu, dlatego też trudno jest obliczyć przekątną. Obecny Mini posiada wyświetlacz o przekątnej 7,9 cala. Jeśli krawędzie staną się węższe, można będzie zainstalować również ekran o przekątnej 8,5 cala.

Apple zamierza pozbyć się złącza Lightning i przejść na USB-C w iPadzie mini. Ponadto mają zostać zainstalowane znacznie lepsze głośniki.

Według plotek, w iPadzie mini zostanie zastosowany układ A14. Oczekuje się również, że tablet będzie obsługiwał 5G i będzie kompatybilny z Apple Pencil.

Kiedy będzie dostępny iPad Mini 6

Według raportu, Apple planuje zaprezentować iPada mini do końca 2021 roku i zaoferować go w kolorach czarnym, srebrnym i złotym. Nie wiadomo, czy odcienie takie jak Air również zostaną dodane.

Używasz iPada mini czy urządzenie jest dla Ciebie za małe?

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej