iPad mini 6: nowa obudowa bez przycisku Home w przygotowaniu

przez Eryk

Od kilku miesięcy oczekujemy nowego iPada mini 6, z tłumem plotek mówiących o największym przeprojektowaniu od czasu jego premiery w 2011 roku, a wkrótce może juz byc tak daleko.

iPad mini 6
iPad mini (Obraz: SvetApple.sk)

W 2018 roku iPad Pro otrzymał gruntowne przeprojektowanie. Jesienią ubiegłego roku pojawił się iPad Air. Teraz brakuje jeszcze zwykłego iPada i iPada mini. Szczególnie tym ostatnim przydałaby się świeża warstwa farby. Plotki na ten temat są już liczne, więc spodziewamy się zapowiedzi Apple od marca 2021 roku. Według najnowszych doniesień, musimy jednak uzbroić się w cierpliwość.

iPad mini 6 pojawi się w nowej szacie

W 2011 roku Apple niespodziewanie wprowadziło do sprzedaży iPada mini. Najmniejszy tablet Apple od tego czasu przeszedł przez pięć generacji sprzętowych, które przyniosły niewiele zmian wizualnych. Wymiary są więc niemal identyczne jak w oryginale i nawet po dziesięciu latach wyświetlacz nadal mierzy 7,9 cala. Przeprojektowanie ma teraz przynieść powiew świeżości.

Jak donosi Bloomberg’s Mark Gurman, Apple pracuje nad nowym projektem. iPad mini 6 powinien wtedy obejść się bez przycisku home, ponieważ planowane jest zmniejszenie krawędzi i tym samym nie ma już miejsca. Ma to korzystnie wpłynąć na wielkość wyświetlacza. W przyszłości zmiana mogłaby przynieść 8,5″ do 9″ bez znaczącego zwiększania rozmiaru urządzenia.

Wraz z tym, Apple również powiedział, że planuje przeprojektowanie zwykłego iPada. Ma on być cieńszy i tańszy, a skierowany jest głównie do uczniów i studentów. Gurman nie podał szczegółów, ale przypuszcza, że zarówno iPad mini 6, jak i iPad 9 zostaną wydane do końca roku.

Jak według Ciebie powinien wyglądać iPad mini? Czy Apple powinno zmniejszyć krawędzie, aby wyświetlacz był większy, czy zachować rozmiar wyświetlacza i zmniejszyć go w całości? Daj nam znać w komentarzach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej