iPad mini 6: nowy przeciek potwierdza przeprojektowanie z USB-C i nie tylko

przez Eryk

Rok 2021 ma być rokiem wielkiego przeprojektowania. Obok iMaca i MacBooka Pro, kompleksowym zmianom ma ulec także iPad mini 6. Nowy przeciek ujawnia więcej szczegółów.

Plotki na temat nowego iPada mini są mieszane. Z jednej strony mówi się, że Apple prawie nie zmieni szóstej generacji z wyjątkiem procesora i planuje przeprojektowanie na późniejszą datę, podczas gdy inny widza przeprojektowanie przed czasem. Strona 9to5Mac dowiedział się, że to właśnie ten ostatni przypadek i że możemy spodziewać się iPada mini 6 w nowej konstrukcji już w tym roku.

business charts commerce computer
Photo by Pixabay on Pexels.com

iPad mini 6: nazwa kodowa i procesor już znane

Strona donosi, że szósta generacja będzie nosić nazwę kodową „J310” i będzie wyposażony w nowy chip A15, który będzie również używany w iPhone 13. Nowy chip ma być oparty na tym samym 5-nanometrowym procesie produkcyjnym i przynieść niewielki wzrost wydajności, a przede wszystkim zwiększyć efektywność. A15X ma się pojawić później dla „innych” modeli iPada.

Pod względem designu Apple nie przełamuje żadnych nowych granic, ale ma wziąć przykład z iPada Air i stać się odpowiednio kolorowy. Oznacza to jednak również, że krawędzie się zmniejszą, a wyświetlacz urośnie z 7,9 cala do 8,4 cala. Podobnie jak jego więksi bracia, najmniejszy tablet Apple ma również dostać port USB-C zamiast wypróbowanego i sprawdzonego złącza Lightning, co pozwoli na wiele nowych akcesoriów. Smart Connector ma również zostać przeprojektowany i może przynieść nowe akcesoria, takie jak Smart Keyboard.

iPad 9: pierwsze informacje na temat tabletu klasy podstawowej

Oprócz iPada mini 6, 9to5Mac nazwał również pierwsze szczegóły następnego podstawowego iPada. Apple nosi nazwę kodową „J181” i jest wyposażony w A13 Bionic, który po raz pierwszy został użyty w iPhone 11 w 2019 roku. Dzięki temu Apple chce stworzyć tylko skok wydajności, podczas gdy inny sprzęt prawdopodobnie pozostanie niezmieniony.

Strona nie ujawniła, kiedy można się spodziewać nowych modeli. Zakłada się jednak, że Apple wypuści urządzenia do końca roku. Opierając się na dotychczasowych doświadczeniach, wydaje się prawdopodobne, że nowe iPady zostaną ogłoszone na imprezie iPhone’a we wrześniu lub najpóźniej w październiku.

Co sądzicie o nowych plotkach? Daj nam znać w komentarzach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej