iPad mini 6: Przeciek pokazuje nowego iPada

przez Eryk

Minęły około dwa lata od momentu, gdy Apple zaprezentowało i wprowadziło na rynek iPada mini 5 wraz z iPadem Air 3. Podczas gdy iPad Air 4 jest już dostępny od dłuższego czasu jako następca iPada Air 3, Apple prędzej czy później ogłosi również nową generację iPada mini. Przeciek pokazuje, w jakim kierunku zmierza iPad mini 6.

iPad mini 6

Tak ma wyglądać iPad mini 6

Ostatnio mówiło się, że rozmiar wyświetlacza iPada mini wzrośnie. Apple mogłoby to osiągnąć dzięki temu, że ramka wokół wyświetlacza byłaby cieńsza. Tym samym wyświetlacz może stać się większy, a wymiary urządzenia pozostaną niemal identyczne.

Makieta, która teraz wypłynęła, wskazuje właśnie na taki projekt. Nieco irytujące jest jednak renderowanie przycisku home czy czujnika Touch ID. Na makiecie wygląda na to, że czujnik Touch ID jest zintegrowany z wyświetlaczem. Apple z pewnością nie umieści takiej innowacji w pierwszej kolejności w iPadzie mini. W związku z tym pozostaje wątpliwe, czy nowy iPad mini będzie miał czujnik Touch ID w wyświetlaczu. Na tylnej części makiety widać pojedynczy aparat fotograficzny.

Analityk Ming Chi Kuo mówi o tym, że nowy iPad mini 6 będzie miał wyświetlacz o przekątnej od 8,5 do 9 cali i pojawi się w pierwszej połowie 2021 roku. Oprócz większego wyświetlacza, Apple z pewnością wyposaży urządzenie w bardziej wydajny układ. W iPadzie mini 5 Apple postawiło na układ A12, natomiast iPad mini 6 będzie korzystał z co najmniej układu A13.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej