iPad Pro 2022 z M2 ma otrzymać nowe 4-pinowe złącze Smart Connector

przez Eryk

Kolejny iPad Pro jest na etapie przygotowania i powinien zostać zaprezentowany jesienią 2022 roku. Ma być wydany z M2 i nowymi złączami dla akcesoriów.

iPad Pro 2022 z M2

iPad Pro 2022 z M2 ma otrzymać nowe 4-pinowe złącze Smart Connector

iPad Pro z 12,9-calowym wyświetlaczem był pierwszym iPadem w historii, który w 2021 roku otrzymał układ M1. Następca z chipem M2 ma zostać zaprezentowany w 2022 roku, ale to nie wszystko.

Japoński blog Macotakara dowiedział się z łańcucha dostaw producentów tabletów Apple, że tegoroczny iPad Pro będzie miał dwa nowe 4-pinowe złącza na górnej i dolnej krawędzi. Nie wiadomo, do czego mogą służyć te złącza. Do tej pory Apple stosowało w iPadzie Pro trzypinowe złącze. Znajduje się on z tyłu tabletu i służy do podłączenia Magic Keyboard. Tablet utrzymuje się na miejscu dzięki licznym magnesom.

Nie wiadomo co potrafią dwa nowe 4-pinowe złącza. Można sobie wyobrazić, że można zrealizować zasilacz, który działa bez wtyczki, jak w przypadku iPhone’a.

Raport Macotakara opiera się na chińskich źródłach. Według raportu, iPad Pro 2022 będzie miał taki sam design obudowy jak obecny model. Gdyby jednak Magic Keyboard już nie pasował, bo zmieniono położenie i konfigurację pinów, byłoby to bardzo irytujące.

O tym, że Apple ma w planach więcej dla iPada świadczy również możliwość tworzenia przez zewnętrznych dostawców sterowników dla urządzeń w nadchodzącym systemie operacyjnym iPadOS 16.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej