iPad Pro M1 może pobierać aktualizacje oprogramowania przez sieć komórkowa

przez Eryk

Wraz z oficjalną sprzedażą iPada Pro M1, Apple zaczęło aktualizować niektóre ze swoich stron wsparcia, aby zawrzeć więcej szczegółów na temat swojej nowej premiery. W jednym z nich, firma wyjaśnia, użytkownicy mogą wykonywać aktualizacje poprzez 5G.

Aktualizacja systemu iPadOS poprzez sieć komórkowa

Z modelem 5G piątej generacji 12,9-calowego iPada Pro lub 11-calowego iPada Pro trzeciej generacji, użytkownicy mogą włączyć „funkcje wyższego wykorzystania danych dla aplikacji i zadań systemowych.”

Po włączeniu iPada Pro 5G M1 użytkownicy mogą zdecydować, czy chcą korzystać z większej ilości danych w sieci 5G, czy nie. Na przykład w trybie Standardowym dozwolone jest korzystanie z automatycznych aktualizacji i zadań w tle w sieci komórkowej oraz stosowanie standardowych ustawień jakości dla wideo i FaceTime.

iPad Pro M1 może pobierać aktualizacje oprogramowania przez sieć komórkowa
zdjęcie by apple.com

Użytkownik może nawet włączyć opcję Low Data Mode, która pomaga zmniejszyć zużycie danych Wi-Fi i komórkowych poprzez wstrzymanie automatycznych aktualizacji i zadań w tle.

Oprócz iPada Pro M1, na razie tylko iPhone 12 obsługuje połączenie 5G. Apple twierdzi, że gdy 5G jest włączone, istnieją trzy różne ikony, które mogą pojawić się dla użytkownika:

  • 5G: Sieć 5G twojego operatora jest dostępna, a iPad może łączyć się z internetem przez tę sieć. Nie jest dostępna we wszystkich regionach.
  • 5G+: dostępna jest wersja sieci 5G Twojego operatora o wyższej częstotliwości lub iPad ma aktywne połączenie z tą siecią. Niedostępne we wszystkich regionach.
  • 5G UW: Dostępna jest wersja sieci 5G o wyższej częstotliwości u Twojego operatora lub iPad ma aktywne połączenie w tej sieci. Niedostępne na wszystkich obszarach.
  • W ustawieniach iPada, na karcie Dane komórkowe, użytkownicy mogą wybrać, w jaki sposób ich tablet ma korzystać z sieci 5G:
  • 5G Auto: Włącza tryb Smart Data. Gdy prędkość sieci 5G nie zapewnia zauważalnie lepszych wrażeń, iPad automatycznie przełącza się na LTE, oszczędzając baterię.
  • 5G On: Zawsze korzysta z sieci 5G, gdy jest ona dostępna. Może to skrócić czas pracy baterii.
  • LTE: Korzysta wyłącznie z sieci LTE, nawet gdy dostępna jest sieć 5G.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej