false

iPad Pro OLED w przyszłym roku

przez Eryk

Apple kontynuuje prace nad panelami OLED dla nowych modeli iPada Pro i MacBooka Pro, które zostaną zaprezentowane odpowiednio w 2024 i 2026 roku – wynika z raportu koreańskiego ET News.

iPad Pro OLED

iPad Pro OLED w przyszłym roku

Według raportu, Apple i jeden z koreańskich dostawców wyświetlaczy, którym prawdopodobnie jest Samsung, rozpoczęli prace nad panelami OLED dla 11- i 12,9-calowego iPada Pro oraz 14- i 16-calowego MacBooka Pro. Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, raport mówi, że pierwszy iPad Pro OLED pojawi się w 2024 roku.

Według analityka branży wyświetlaczy Rossa Younga, który dokładnie ujawnił szczegóły dotyczące kilku urządzeń Apple przed ich premierą, pierwszy iPad Pro OLED będzie miał większe wyświetlacze o przekątnej 11,1 i 13 cali w porównaniu z modelami obecnej generacji.

Obecnie Apple stosuje wyświetlacz mini-LED w 12,9-calowym iPadzie Pro, podczas gdy mniejszy 11-calowy model ma tradycyjny panel LCD. Po przejściu iPada na OLED, plotki sugerują, że pierwszy Mac z panelem OLED pojawi się w postaci 13-calowego MacBooka Air już w 2024 roku.

W porównaniu z tradycyjnymi panelami LCD, wyświetlacze OLED zużywają mniej energii dzięki samoregulującym się pikselom, które nie wymagają podświetlenia, co w efekcie wydłuża czas pracy baterii, zapewnia ciemniejszą czerń i poprawia współczynnik kontrastu. Apple obecnie korzysta z wyświetlaczy od partnerów, takich jak Samsung i LG, ale podobno chce zmniejszyć swoją zależność od tych dostawców.

Raport Bloomberga z tego miesiąca mówi, że Apple pracuje nad niestandardowymi wyświetlaczami, które będą stosowane w iPhone’ach i Apple Watch od przyszłego roku. Według raportu pierwszym urządzeniem z wyświetlaczem microLED zaprojektowanym przez Apple będzie Apple Watch Ultra, który pojawi się pod koniec 2024 roku. Według doniesień, w następnych latach Apple rozszerzy swoją ofertę wyświetlaczy microLED na inne produkty, w tym iPhone’y, iPady i komputery Mac.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej