iPad Pro z bezprzewodowym ładowaniem

przez Eryk

Choć najnowszy iPad Pro ma dopiero kilka tygodni, to już wiadomo, że nowy model jest w drodze. Ten jeden może po raz pierwszy otrzymać funkcję bezprzewodowego ładowania , który może osiągnąć więcej niż myślisz.

„Po grze jest przed grą”. To znane powiedzenie można odnieść również do produktów Apple. Bo nie prędzej kalifornijska firma zaprezentowała nowe urządzenie, niż zaczęli się odzywać leakerzy, już sypiąc ziarnami na temat kolejnej generacji. Dotyczy to również iPada Pro, którego najnowsza wersja jest na rynku dopiero od kilku tygodni, a już po raz pierwszy błyszczy wyświetlaczem mini-LED i potężnym układem M1. Jednak model 2022 jest już za rogiem i ma przynieść praktyczne innowacje.

iPad Pro z bezprzewodowym ładowaniem
iPad Pro (zdjęcie:Apple)

iPad Pro może być ładowany bezprzewodowo

Po raz kolejny reporter Bloomberga Mark Gurman ujawnia nowe informacje na temat nadchodzących urządzeń Apple, po tym jak już informowaliśmy o nowym iPadzie mini 6 i AirPower. Insider twierdzi również, że poznał nowości dotyczące iPada Pro. Według jego źródeł, Apple testuje wykorzystanie szkła z tyłu, jak w przypadku iPhone’a. Pozwoliłoby to firmie na zintegrowanie funkcji ładowania bezprzewodowego, co uniemożliwia dotychczasowe aluminiowe etui.

Tym samym producent iPhone’a mógłby zintegrować alternatywę dla obecnego portu Lighting lub USB-C. Zainteresowanie Apple jest już oczywiste, ponieważ zarówno iPad Air, jak i iPad Pro mogą być już ładowane przez Smart Connector na klawiaturze Magic Keyboard.

Jednak jeśli Apple chce przejść na standard Qi, nowe ładowarki mogą być konieczne, ponieważ zostały one zaprojektowane tylko dla smartfonów. Sięgając po ładowarkę MagSafe można jednak łatwo obejść ten problem. Gurman idzie o krok dalej i mówi, że Apple zawiera funkcję dwukierunkowego ładowania, tak, że umieszczając go na iPadzie Pro, można również ładować iPhone’a lub AirPods.

Ekspert uważa, że Apple może uruchomić technologię, jak również niezbędne przeprojektowanie, już w przyszłym roku. Co o tym sądzicie? Czy potrzebujecie funkcji bezprzewodowego ładowania w swoim iPadzie? Daj nam znać w komentarzach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej