iPad Pro z wyświetlaczem mini LED pojawi się w pierwszym kwartale 2021 roku

przez Eryk
0 komentarzy

Plotki dotyczące zamiany iPada Pro z wyświetlaczem mini LED były regularnie powtarzane w ciągu ostatniego roku. W nowym raporcie z tego tygodnia koreańskiego serwisu informacyjnego ET News dodano dalsze potwierdzenie, że pierwszy iPad Pro z technologią wyświetlacza mini LED ma zostać wprowadzony na rynek w pierwszym kwartale 2021 roku.

Mini-LED nie należy mylić z microLED, która będzie zupełnie nową formą technologii wyświetlania. Zamiast tego mini LED to nowa forma podświetlenia stosowana w ekranach LCD. Oferuje wiele takich samych korzyści jak OLED, ale często może oferować zwiększoną jasność, lepszą wydajność energetyczną i mniejsze ryzyko wypalenia.

ET News twierdzi, że LG Display dostarczy mini wyświetlacze LED firmie Apple i że Apple będzie „aktywnie wykorzystywać” technologię ekranu, począwszy od linii iPadów na początku 2021 r., a następnie  dla MacBooka i iMaca.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.