iPad z wyświetlaczem OLED w 2024 roku, dostawcy Apple przygotowują się na pierwszego iPada OLED w 2024 roku, a następnie MacBooka OLED

przez Eryk

Jak donosi serwis The Elec, chińska firma BOE Technology przygotowuje się do dostarczenia firmie Apple wyświetlaczy OLED do przyszłych modeli iPadów i MacBooków.

W ramach przygotowań do realizacji zamówień Apple, BOE zbuduje linię produkcyjną paneli OLED Gen 8,6 w fabryce B16 w prowincji Syczuan w Chinach – donosi serwis The Elec. Według doniesień, nowa linia produkcyjna zostanie otwarta pod koniec 2024 roku. Firma zamierza konkurować z południowokoreańskimi firmami Samsung Display i LG Display, dostarczając firmie Apple panele OLED do przyszłych modeli iPadów i MacBooków.

iPad z wyświetlaczem OLED

iPad z wyświetlaczem OLED

Oczekuje się, że zarówno Samsung, jak i LG wykorzystają linie produkcyjne generacji 6 do produkcji swoich pierwszych paneli OLED dla iPadów, a następnie wykorzystają linie produkcyjne generacji 8.5 do produkcji różnych urządzeń Apple, które mają zadebiutować po wprowadzeniu na rynek pierwszego modelu iPada z wyświetlaczem OLED. Linie produkcyjne generacji 8.5 dostarczają więcej paneli OLED na podłoże niż linie generacji 6 i dlatego są bardziej opłacalne.

BOE testuje również technologię OLED typu tandem z dwoma warstwami, która może zapewnić większą jasność i trwałość. Dzięki temu dwuskładnikowe tandemowe wyświetlacze OLED są bardziej odpowiednie dla urządzeń takich jak iPady i MacBooki, ponieważ są one często używane dłużej niż smartfony.

MacBook OLED

Firma Elec powtórzyła, że Apple planuje wprowadzić pierwsze modele iPada z wyświetlaczami OLED w 2024 roku. Wcześniejsze doniesienie mówiło o wprowadzeniu pierwszego MacBooka z wyświetlaczem OLED w 2025 roku, w zależności od sukcesu nowych 11- i 12,9-calowych modeli iPada Pro z wyświetlaczem OLED z poprzedniego roku.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej