Awesome iPhone 12 Pro Max: Teardown ujawnia większy moduł aparatu i nie tylko

przez Eryk

iPhone 12 Pro Max

Gdy na rynku pojawia się nowy iPhone, są tam również eksperci od napraw z iFixit. Tym razem iFixit postawił na iPhone’a 12 Pro Max, który z nowym przetwornikiem obrazu i nową stabilizacją obrazu oferuje technologie aparatu, których nie można znaleźć w żadnym z pozostałych iPhone’ów 2020.

Nowy aparat

Zdjecie: ifixit

IPhone 12 Pro Max jest najdroższym i najbardziej zaawansowanym iPhonem Apple w tym roku i oferuje kilka wyjątkowych zalet, zwłaszcza jeśli chodzi o aparat. Flagowy smartfon Apple ma powiększony przetwornik obrazu, stabilizację podobną do lustrzanki cyfrowej oraz teleobiektyw o wydłużonej ogniskowej. Jest to zauważalne nie tylko przy efektownych zdjęciach, ale wymaga również restrukturyzacji wewnątrz urządzenia.

Najważniejsza zmiana dotyczy wspomnianego modułu aparatu, który jest fizycznie większy niż w iPhonie 12 Pro, ponieważ Apple znacznie powiększył sensor. Szerokokątny czujnik w iPhonie 12 Pro Max jest o 47 procent większy niż w iPhonie 12 Pro przy tej samej rozdzielczości, więc większe piksele mogą przechwytywać więcej światła i działać lepiej w słabym świetle.

Nowością jest również stabilizacja obrazu. Zamiast stabilizować elementy optyczne jak poprzednio, iPhone 12 Pro Max wykorzystuje stabilizację przesunięcia czujnika. Drżące dłonie są kompensowane aktywnym ruchem całego przetwornika obrazu.

Zastosowanie przez Apple optycznej stabilizacji obrazu na czujniku oznacza, że potrzebuje on więcej miejsca, ponieważ wykorzystuje cztery magnesy do przesuwania czujnika tysiące razy na sekundę.

Najmocniejsza bateria iPhone’a 12 generacji

Zdjecie: ifixit

Ale nie tylko moduł aparatu różni się od technologii zastosowanej w iPhonie 12 Pro. Podczas otwierania iPhone’a 12 Pro Max pierwszą od razu widoczną różnicą jest bateria.

Apple nadal używa wersji w kształcie litery L używanej w iPhonie 11 Pro Max zamiast przechodzić na bardziej standardową wersję prostokątną, jak ma to miejsce w przypadku iPhone’a 12 Pro.

Bateria o pojemności 14,13 Wh ma największą pojemność spośród czterech nowych modeli iPhone’a. Przy 14,13 Wh jest to znacznie więcej niż 10,78 Wh zastosowane w iPhone’ach 12 i iPhone 12 Pro oraz 8,57 Wh w iPhone’ach 12 mini. Jest to jednak nadal redukcja w porównaniu do jednostki 15,04 Wh zastosowanej w iPhonie 11 Pro Max.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej