iPhone 12 Pro Max zajmuje czwarte miejsce w teście baterii DXOMARK

przez Eryk

W nowym teście baterii udostępnione dzisiaj przez DXOMARK, iPhone 12 Pro Max uplasował się na czwartym miejscu, za Oppo Find X3 Neo, Wiko Power U30 i Samsung Galaxy M51. Jest to najnowsza ekspansja DXOMARK poza jego dogłębne, i często kontrowersyjne, rankingi aparatów.

iPhone 12 Pro Max zajmuje czwarte miejsce w teście baterii DXOMARK
screenshot ze strony dxomark

DXOMARK jest dobrze znany ze swoich testów i porównań aparatów fotograficznych w smartfonach. W zeszłym roku iPhone 12 Pro uzyskał 128 punktów w teście aparatu DXOMark, plasując się na czwartym miejscu w klasyfikacji ogólnej. Wraz z rozszerzeniem swoich testów, firma zaczęła ostatnio obejmować audio, wyświetlacz, a teraz baterie.

Według DXOMARK, firma opiera swoje testy na autonomii, ładowaniu i wydajności:

DXOMARK opracował swój protokół testowania baterii i opisał ogólnie rodzaje testów, które wykonujemy, aby ocenić wydajność baterii smartfonów pod względem autonomii (jak długo trwa ładowanie, czyli żywotność baterii), ładowania (jak długo trwa ładowanie) oraz wydajności (jak efektywnie urządzenie zarządza swoją baterią podczas ładowania i rozładowywania).

Więcej o teście baterii można dowiedzieć się tutaj.

Dzięki temu nowemu testowi baterii iPhone 12 Pro Max jest czwartym najlepszym smartfonem w tej kategorii z wynikiem ogólnym 78. Ma 2 dni i jedną godzinę żywotności baterii, osiągnięcie 80% naładowania zajmuje 57 minut, a pełne naładowanie może zająć do 2 godzin i 27 Minut.

Dla DXOMARK, iPhone 12 Pro Max ma również stosunkowo dobry czas ładowania do momentu osiągnięcia 80%, po czym ładuje się bardzo wolno w porównaniu do Samsung Galaxy S21 Ultra i Oppo X3.

POWIĄZANE POSTY

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej