iPhone 12 (Pro): Tak wysokie powinny być koszty materiałów

przez Eryk

W Stanach Zjednoczonych iPhone 12 Pro zaczyna się od 999 dolarów, ale komponenty do tego high-endowego smartfona kosztują mniej niż połowę ceny detalicznej. IPhone’a 12 można też wyprodukować znacznie taniej. To pokazuje analizę kosztów materiałowych nowej generacji iPhone’a. Oczywiście należy zauważyć, że koszty Apple’a na iPhone’a są wyższe niż czysta wartość materialna.

Wyszczególnienie kosztów materiałów

Gdybyśmy tylko skorzystali z szacunkowych kosztów materiałów, iPhone 12 kosztowałby niedrogie 373 USD. IPhone 12 Pro kosztuje 406 USD. Nawet jeśli wygląda to na olbrzymią marżę dla Apple’a, to należy zauważyć, że firma poniesie dodatkowe koszty za nowe iPhone’y. Nadal są wydatki na marketing, logistykę, badania i rozwój oraz inne obszary, dopóki w końcu nie dostaniemy iPhone’a w nasze ręce.

Jeśli spojrzysz na listę zakupów do produkcji iPhone’a 12, okazuje się, że wyświetlacz jest jednym z najdroższych pojedynczych elementów za 70 USD, a następnie A14 Bionic (40 USD). Pamięć wewnętrzna (RAM i Flash) powinna kosztować łącznie 32 dolary. Czujniki aparatu są dostępne za niecałe 8 USD.

Jeśli porównamy rachunek za iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro z poprzednimi generacjami, to zauważalny jest wzrost kosztów produkcji. Analizy poprzednich wersji iPhone’a wykazały, że na przykład iPhone X kosztowałby 357 USD. IPhone 7 i iPhone 8 kosztowały odpowiednio tylko 237 USD i 247 USD.

via gizchina

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej