iPhone 12 – problem z zasięgiem w Wielkiej Brytanii z powodu różnych standardów 5G

przez Eryk

Już tylko kilka dni dzieli nas od wprowadzenia iPhone’a 12, a nowy raport The Telegraph podkreśla, że ​​użytkownicy w Wielkiej Brytanii mogą napotkać problemy podczas korzystania z funkcji 5G. Konkretnie, jest mało prawdopodobne, aby iPhone 12 obsługiwał łączność w paśmie 700 MHz, które ma być  powszechnie używane w 5G w Wielkiej Brytanii.

Oczekuje się, że iPhone 12 będzie obsługiwał 5G, o której Apple mówi pod hasłem „Hi, Speed”. Najnowsze plotki sugerują, że modele iPhone’a 12 dostępne w Stanach Zjednoczonych będą obsługiwać 5G poniżej 6 GHz i mmWave 5G, podczas gdy modele sprzedawane w innych krajach będą obsługiwać tylko 5G poniżej 6 GHz.

mmWave to wersja 5G z bardziej imponującymi prędkościami, ale z drugiej strony jej zasięg jest znacznie mniejszy. Oznacza to, że operatorzy muszą skonfigurować więcej wież komórkowych, aby były dostępne dla wszystkich użytkowników. Wdrożenia 5G poniżej 6GHz w Stanach Zjednoczonych zazwyczaj osiągają prędkości 100-150 Mb / s, więc jest łatwiejszy do wdrożenia, ale znacznie mniej wydajny niż mmWave 5G.

Dzisiejszy raport The Telegraph mówi, że iPhone 12 może mieć problemy z zasięgiem w Wielkiej Brytanii, ponieważ w szczególności nie będzie obsługiwać pasm częstotliwości 700 MHz 5G. Niższe pasma widma, takie jak 700 MHz, są wykorzystywane do rozszerzania zasięgu sieci, aby dotrzeć do bardziej oddalonych obszarów.

Według The Telegraph, iPhone 12 nie będzie obsługiwał tego pasma 5G

Raport mówi dalej, że iPhone 12 bez wsparcia dla pasma 700 MHz może być zaletą dla jednego operatora w Wielkiej Brytanii:

„”Wprowadzenie na rynek nowego iPhone’a bez obsługi pasma 700 MHz może przynieść kluczową przewagę Three, który pozyskał duże ilości pasma 5G.

Analitycy twierdzą, że może to prowadzić do podobnego scenariusza, co wprowadzenie 4G w 2012 r., Kiedy EE był jedynym operatorem telekomunikacyjnym z wystarczającym zasięgiem 4G, aby niezawodnie oferować najnowszego iPhone’a 5 z łącznością 4G.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej