iPhone 12- Test pokazuje, jak wodoodporny jest naprawdę

Wraz z nową wersją iPhone’a, testy upadku, zarysowania i inne testy wytrzymałościowe, których zwykle nie chcesz wykonywać na nowym iPhonie, są ponownie zbliżane. iPhone 12 nie jest tutaj wyjątkiem i już widzieliśmy pierwsze testy wytrzymałościowe. Dzisiaj iPhone 12 musi sprawdzić się w zanurzeniu i pokazuje, jak wodoodporny jest naprawdę nowy iPhone.

Jak wodoodporny jest iPhone 12?

Wiemy, że iPhone 12 radzi sobie z rozpryskami i szybkim zanurzeniem, ale Apple może bagatelizować, jak wodoodporny jest ten smartfon. Stopień ochrony IP68 iPhone’a 12 oznacza, że może wytrzymać wodę do głębokości 6 metrów przez 30 minut. Dotyczy to wszystkich czterech modeli iPhone’a 12: iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max.

We współpracy z Mission Robotics, CNET zamontował iPhone’a 12 na podwodnym dronie Theseus, aby przetestować iPhone’a pod kątem jego przydatności do wody. Dron może zanurzac sie do 300 metrów pod wodą, a pilot może zobaczyć widok z kamery Tezeusza, a także odczyty głębokości i temperatury wody z komputera na lądzie.

Zanurzenie 1: 6 metrów przez 30 minut

Podczas pierwszego zanurzenia testowany jest standard IP68: 6 metrów głębokości wody przez 30 minut. Wynik nie jest zaskakujący. IPhone 12 nie mógł nic zrobić przez pół godziny. Ekran dotykowy działał zgodnie z oczekiwaniami po zanurzeniu, podobnie jak aparat. Chociaż w głośnikach nadal znajdował się płyn, co doprowadziło do nieco przytłumionego dźwięku, po wysuszeniu powinien powrócić do normy.

Zanurzenie 2: ekstremalny test (20 metrów)

Gdy iPhone 12 działał normalnie, zespół przygotował drona do drugiego nurkowania. Tym razem iPhone 12 powinien wejść w bardziej ekstremalne głębiny. Smartfon zanurkował do 20 metrów pod wodą, ponad trzy razy głębiej niż określona maksymalna głębokość.

Zegar na ekranie pokazywał, ile czasu minęło od zanurzenia smartfona. Po 30 minutach nurkowanie zostało przedłużone. Wreszcie dron z iPhone’em 12 pojawił się ponownie po 40 minutach.

Początkowo sprawiało to wrażenie, że smartfon przetrwał ekstremalny test bez uszkodzeń. Ekran był responsywny, przyciski działały, a dwie kamery były w porządku. Głośnik nadal brzmiał nudno, kiedy odtwarzałem notatkę głosową, ale nadal był użyteczny.

Jednak po tym, jak CNET pozostawił urządzenie do wyschnięcia na 72 godziny, iPhone 12 został ponownie zbadany dokładniej. Teraz stało się jasne, że iPhone nie lubił ekstremalnego testu. Obiektywy aparatu z przodu iz tyłu były zmatowione. Ponadto iPhone przywitał zespół ekranem diagnostycznym po naładowaniu nowego akumulatora. W ten sposób iPhone 12 był podstawą wsparcia Apple.

Wniosek

Podsumowując, Apple dotrzymuje obietnicy. Wygląda na to, że iPhone 12 jest w stanie wyjść poza wartości bezpieczeństwa.

40 minut na wodzie o głębokości 20 metrów przekroczyło wtedy granicę tolerancji, co doprowadziło do uszkodzenia wody. Dlatego używanie smartfona jako podwodnej kamery podczas następnego nurkowania nie jest dobrym pomysłem. Jednak urządzenie jest zawsze chronione przed krótkotrwałym zanurzeniem w wodzie lub typowych rozlanych płynach, takich jak kawa i woda.

YouTube

Wczytując film, wyrażasz zgodę na politykę prywatności firmy YouTube.
Dowiedz się więcej

Wczytaj film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *