iPhone 12 w trybie Dual SIM ma problem z 5G

przez Eryk

Korzystanie z iPhone’a 12 w trybie Dual SIM ogranicza prędkość transmisji danych w sieci komórkowej do 4G LTE.

Wszystkie modele 5G iPhone 12 obsługują tryb Dual SIM, który odnosi się do możliwości przełączania się między kartą SIM a eSIM działającym na niezależnych numerach  lub operatorach. Jednak obraz dokumentu szkoleniowego z zasobów sieci sprzedaży Apple zatytułowanego „Co musisz wiedzieć o 5G na iPhonie” i opublikowanego w serwisie Reddit sugeruje, że iPhone 12 nie będzie obsługiwał 5G na żadnej z linii, gdy aktywny jest tryb Dual SIM. W FAQ czytamy:

„Czy 5G działa z dwiema kartami SIM?”
Podczas korzystania z dwóch linii w trybie Dual SIM dane 5G nie są obsługiwane na żadnej z linii i powrócą do 4G LTE. Jeśli klienci używają tylko eSIM i korzystają z operatora i abonamentu obsługującego 5G, będą mieli dostęp do 5G.

Z dokumentu wynika, że wyłączając jedną lub drugą kartę SIM, dostępna będzie prędkośc 5G.

Z drugiej strony ta niekompatybilność może być problemem z oprogramowaniem, a zatem coś, co Apple może rozwiązać. Rzeczywiście, użytkownik Reddit, który opublikował powyższe zdjęcie, twierdzi, że aktualizacja, która pojawi się później w 2020 roku, umożliwi 5G podczas korzystania z trybu Dual SIM.

 

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej