iPhone 13: Apple prawdopodobnie wprowadzi obsługę Wi-Fi 6E

przez Eryk

iPhone 13 ma zostać wydany ze wsparciem dla nowego standardu sieci WLAN Wi-Fi 6E. Jest to dodatek do Wi-Fi 6, z którego nie można jeszcze korzystać, przynajmniej w UE. Można to jednak zrobić w późniejszym czasie poprzez zmianę oprogramowania. Wi-Fi 6E rozwiązuje problem niedoboru częstotliwości w spektrum WLAN w wielu miejscach.

iPhone 13: Apple prawdopodobnie wprowadzi obsługę Wi-Fi 6E

iPhone 13 z obsługa Wi-Fi 6E

Apple prawdopodobnie wyposaży iPhone’a 13 w obsługę rozszerzonego standardu Wi-Fi 6E. Urządzenia Apple wspierają Wi-Fi 6 od 2019 roku, począwszy od iPhone’a 11. Teraz Wi-Fi 6E pojawi się na rynku, donosi Digitimes. Czasopismo branżowe, które ukazuje się na Tajwanie, pisze powołując się na kręgi branżowe, że Apple, a także producenci wielu urządzeń z Androidem będą stopniowo wprowadzać Wi-Fi 6E jako standard wyposażenia w nadchodzącym roku. Były już spekulacje na temat Wi-Fi 6E w iPhone 13.

Wi-Fi 6E nie wprowadza żadnych zmian technicznych w stosunku do Wi-Fi 6, które przyniosło większy zasięg zasięgu przy zwiększonej stabilności połączeń i zwiększonej szybkości transmisji danych. Jednak wykorzystanie dodatkowego bloku częstotliwości w paśmie sześciu GHz jest również odwzorowane. Może to być prawdziwą zaletą, zwłaszcza w środowiskach miejskich, gdzie występuje wiele urządzeń Wi-Fi.

Harmonizacja częstotliwości jest już bardzo zaawansowana, ale jeszcze nie zakończona. Na dzień dzisiejszy w sprzedaży w UE nie ma jeszcze urządzeń końcowych obsługujących Wi-Fi 6E, takich jak routery czy urządzenia przenośne. Obsługa nie może być dodana poprzez aktualizację oprogramowania, ale urządzenia, które pojawią się na rynku w przyszłości z Wi-Fi 6E mogą początkowo nie udostępniać tej funkcji użytkownikom.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej