iPhone 13 bez przycisków bocznych: Apple może zapunktować dzięki tej zmianie wzornictwa

iPhone 13 może być pierwszym smartfonem Apple, który nie będzie miał przycisków sterujących z boku. Jest to możliwe dzięki "niewidzialnym" przyciskom.

przez Eryk

Wiele z technicznych zmian w nadchodzącym iPhone 13 wyciekły z wyprzedzeniem w ostatnich tygodniach. Teraz są też szczegóły na temat konstrukcji: Apple może całkowicie pozbyć się bocznych przycisków sterujących i użyć „niewidzialnych” przycisków i suwaków. 

iPhone 13
Photo by Martin Sanchez on Pexels.com

iPhone 13 może otrzymać niewidzialne przyciski i suwaki

Tak wynika z raportu Apple Insider. Powodem, aby wierzyć, że nie będzie przycisków bocznych na ramie iPhone 13 w tym roku jest patent na ” capacitive input „. To wyjaśnia, w jaki sposób można utworzyć na urządzeniu elementy sterujące, które będą niewidoczne, dopóki nie będą potrzebne.

Ciekawostką w tym projekcie jest to, że od lat krążą plotki, że Apple chce pozbyć się przycisków na ramce iPhone’a. Inne elementy (porty) zostały już zminimalizowane. Fakt, że taki patent pojawił się teraz w pobliżu nadchodzącego wydarzenia iPhone we wrześniu wspiera wszystkie plotki z poprzednich lat i – z punktu widzenia ekspertów – nie może być to przypadkiem.

Oczywiście, jest też wiele zgłoszeń patentowych, które zalegają w szufladach firm, ale ten patent ma duże szanse szybko stać się rzeczywistością. Rezygnacja z przycisków umieszczonych na ramce też powinna wyglądać naprawdę dobrze, byłoby to eleganckie rozwiązanie, które dobrze pasuje do Apple.

Kolejny iPhone jest tradycyjnie prezentowany na wrześniowej imprezie Apple. Do tego czasu pozostało już tylko kilka pare tygodni, ale z pewnością będą one bardzo ekscytujące, jeśli pojawią się kolejne przecieki.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej