iPhone 13 ma dostać większą cewkę ładowania dla odwrotnego ładowania

przez Eryk
0 komentarzy

Jak donosi EverythingApplePro, Apple podobno planuje „nieco większą” cewkę ładowania dla funkcji bezprzewodowego ładowania iPhone 13. Nowa cewka ładowania może nie tylko pozwolić na lepsze zarządzanie termiczne i wyższą wydajność ładowania, ale także utorować drogę do dwukierunkowego ładowania (odwrotne ładowanie bezprzewodowe).

O większej cewce ładowania bezprzewodowego dla iPhone’a mówi się już od jakiegoś czasu. Najnowsze wskazówki pochodzą od leakera Maxa Weinbacha, a także z południowokoreańskiego forum Naver. Tutaj jest mowa o tym, że Apple będzie używać powiększonej cewki ładowania dla następnej generacji iPhone.

iPhone 13
Obraz: EverythingApplePro

Odwrotne ładowanie bezprzewodowe dla iPhone 13

Implementacja umożliwiłaby nie tylko szybsze ładowanie bezprzewodowe, ale również odwrotne ładowanie bezprzewodowe. Funkcja ta pozwoliłaby na przykład na bezprzewodowe ładowanie słuchawek AirPods lub innych akcesoriów z tyłu iPhone’a.

Jednak w lutym, Bloomberg’s Mark Gurman stwierdził, że jest to mało prawdopodobne, że iPhone będzie wyposażony w Reverse Wireless Charging w „najbliższej przyszłości”. Chociaż Apple wstrzymał się z oficjalnym wdrożeniem funkcji, dokumenty FCC ujawniły, że wszystkie modele w linii iPhone 12 technicznie obejmują zdolność do bezprzewodowego ładowania innych urządzeń. Jednak funkcja ta nie została włączona przez Apple.

YouTube video

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej