iPhone 13 ma otrzymać funkcje wideo ProRes i profesjonalnej kamery

przez Eryk

Kiedy Apple zaprezentuje nową generację iPhone’a 13 w ciągu kilku tygodni, wszyscy będą ciekawi, jakie ulepszenia zostaną uwzględnione. Tymczasem, młyn plotek jest w pełnym rozkwicie, a teraz jest nowy raport z Bloomberg. Według tego raportu, nie będzie ponownie poważne ulepszenia funkcji aparatu iPhone’a w tym roku.

Aparat iPhone’a zawsze był głównym punktem sprzedaży dla każdej nowej generacji. Według Bloomberg, największe ulepszenie aparatu dla iPhone 13 będzie odświeżony tryb portretowy, który pozwoli użytkownikom na przechwytywanie filmów z tych samych bokeh, oświetlenie i efekty tła, które są już dostępne dla zdjęć.

iPhone 13 z ProRES
Photo by Martin Sanchez on Pexels.com

Ma to być wprowadzone poprzez nowy system przypominający filtr. Użytkownicy będą mogli dostosować kolorystykę i wygląd materiału filmowego. Obejmuje to możliwość ocieplenia lub oziębienia obrazu oraz zmiany kontrastu w celu uzyskania bardziej dramatycznego wyglądu.

Podświetlenie będzie zaznaczeniem obiektu: Dzięki temu pożądane zmiany mogą być wprowadzane z pomocą sztucznej inteligencji do obiektów i motywów w obrębie ujęcia, a nie do całego obrazu.

iPhone 13 z ProRES

Dodanie funkcji nagrywania wideo w formacie ProRes umożliwia rejestrowanie za pomocą iPhone’a materiałów o jeszcze wyższej jakości. ProRes to format używany przez profesjonalnych filmowców, który wymaga większej pojemności pamięci niż standardowy format wideo, ale zmniejsza rozmiar w porównaniu do „surowego wideo”, zachowując wysoką jakość obrazu.

Algorytm opracowany dla tego kodeka umożliwia szybkie kodowanie i dekodowanie, co pomogło firmie Apple zdobyć nagrodę Engineering Emmy w 2020 roku. ProRES uzupełnia aplikację ProRAW for photos, która została wprowadzona dla iPhone’a 12 Pro.

Znany analityk Apple Ming-Chi Kuo mówił już w czerwcu w jednym ze swoich raportów o skupieniu się Apple ponownie na ulepszeniach aparatu. Modele iPhone 13 Pro mają otrzymać nowy ultra-szerokokątny obiektyw aparatu z autofokusem. W nadchodzącym roku opcja ta zostanie wprowadzona również dla wszystkich nowych modeli nie-Pro.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej