iPhone 13 podobno z obsługą telefonii satelitarnej

Jest to być może najbardziej ekscytująca plotka, która nigdy nie była w powiązaniu z iPhone 13: Nowy model Apple'a ma wspierać telefonię satelitarną. W razie potrzeby użytkownicy mogą to zarezerwować jako oddzielną taryfę.

przez Eryk

Od miesięcy większość obserwatorów była stosunkowo zgodna co do tego, co iPhone 13 będzie w stanie zrobić i jakie będą oczekiwane ulepszenia. Prognoza analityka Ming-Chi Kuo, który mówi o funkcji, która nigdy nie została obiecana dla iPhone’a 13, jest zupełnie nie na miejscu.

iPhone 13 podobno z obsługą telefonii satelitarnej

iPhone 13 podobno z obsługą telefonii satelitarnej

Zgodnie z tym, nadchodzący iPhone firmy Apple będzie miał funkcje telefonii satelitarnej. W szczególności satelity na niskiej orbicie mają być wykorzystywane do wykonywania połączeń telefonicznych lub wysyłania wiadomości. Starlink stał się stosunkowo dobrze znany w tym kontekście, ale jego anteny satelitarne dla klientów końcowych są duże i nieporęczne, a nawet nie na tyle kompaktowe, aby można było ich używać w samochodzie.

Apple będzie polegać na zmodyfikowanej wersji Qualcomm’s X60 chip dla tej funkcji, według Ming-Chi Kuo. Od dawna spodziewano się, że ten układ modemu Snapdragon od Qualcomm będzie używany w iPhone 13, podczas gdy jego następca X65 jest już oczekiwany na 2022 roku.

Możliwym partnerem do współpracy byłby Globalstar, operator sieci telefonii satelitarnej, który działa na rynku od wielu lat, a ostatnio współpracował sprzętowo z firmą Qualcomm. Satelity Globalstar umożliwiają telefonię w większości regionów świata.

Dodatkowe taryfy niezbędne do korzystania z satelity mogłyby być zarezerwowane przez użytkowników iPhone’a w razie potrzeby lub uzyskane za pośrednictwem operatora sieci, pod warunkiem, że istnieje odpowiednia współpraca, nie trzeba dodawać, że niezliczone pytania nadal musiałyby być wyjaśnione tutaj. Jest również możliwe, że Apple będzie początkowo oferować te nowe funkcje tylko dla kilku rynków i klientów wybranych operatorów sieci.

Apple był związany z planami połączeń satelitarnych do iPhone’a, ale nigdy nie było żadnych plotek o rychłej realizacji. Jeśli ta funkcja rzeczywiście będzie wprowadzona, byłoby to prawdopodobnie najbardziej znaczące zmiany w perspektywie użytkowania iPhone jako urządzenia komunikacyjnego.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej