iPhone 13 (Pro): Dual eSIM, żywotność baterii, notch, waga, wideo ProRes i więcej

przez Eryk

Nowe modele iPhone’a 13 (Pro) już są dostępne. No powiedzmy, nowe modele iPhone’a nie są jeszcze całkiem dostępne. Od piątku, modele iPhone 13 można zamówić w przedsprzedaży za pośrednictwem sklepu Apple Store, oficjalna premiera sprzedaży odbędzie się 24 września. Po tym, jak już poinformowaliśmy Was o licznych funkcjach iPhone’a 13 i iPhone’a 13 Pro, mamy dla Was jeszcze kilka informacji.

Podczas keynote Apple nie zagłębiał się w wiele aspektów nowych modeli iPhone’a. W następstwie tego zdarzenia ujawniono więcej szczegółów. Do tej pory modele iPhone’a obsługiwały Dual SIM (Nano-SIM i eSIM). Nowy iPhone 13 (Pro) oferuje również wsparcie dla dual eSIM.

Nowy układ A15 firmy Apple w telefonie iPhone 13 Pro zawiera nowe kodery i dekodery wideo. Dzięki tym ważnym aktualizacjom sprzętowym iPhone po raz pierwszy może obsługiwać nagrywanie wideo w formacie ProRes.

Jednocześnie jednak Apple dało jasno do zrozumienia, że ProRes nie będzie dostępny bezpośrednio na starcie sprzedaży iPhone’a 13 Pro. Funkcja ta zostanie dodana jeszcze w tym roku wraz z aktualizacją biosu 15.x.

Nagrywanie wideo 4K ProRes jest dostępne tylko w telefonie iPhone 13 Pro o pojemności co najmniej 256 GB. W urządzeniach z 128 GB nagrywanie ProRes odbywa się w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Ale spójrzmy prawdzie w oczy. Jeśli cenisz sobie ProRes, to nie kupisz iPhone’a z 128GB, prawda?

Apple zapewnia nowym modelom iPhone’a 13 (Pro) dłuższy czas pracy na baterii. Jako przykład przyjrzyjmy się iPhone’owi 13 Pro Max. Podczas keynote, Apple mówił o iPhone 13 Pro Max oferuje około 2,5 godziny dłuższy czas pracy na baterii w porównaniu do iPhone 12 Pro Max.

iPhone 13 pro
iPhone 13 pro

Więcej informacji o iPhone 13 (Pro)

W specyfikacji technicznej, Apple mówi o do 28 godzin odtwarzania wideo, do 25 godzin odtwarzania wideo (streamed) i do 95 godzin odtwarzania audio. W przypadku iPhone’a 12 Pro Max jest to odpowiednio 20 godzin, 12 godzin i 80 godzin.

Wcięcie jest o 20 procent węższe i jednocześnie minimalnie wyższe.

Waga i grubość iPhone’a 13 (Pro) są również minimalnie zwiększone w porównaniu do poprzednika. Tutaj przyjrzymy się iPhone’owi 13 Pro i iPhone’owi 12 Pro jako przykładom. iPhone 13 Pro waży 204 g, a iPhone 12 Pro 189 g. Jednocześnie iPhone 13 Pro ma grubość 7,65 mm, a iPhone 12 Pro „tylko” 7,4 mm.

Apple instaluje układ A15 zarówno w iPhonie 13, jak i w iPhonie 13 Pro. Istnieje jednak różnica w zastosowanych procesorach. Podczas gdy iPhone 13 wykorzystuje układ A15 z 4-rdzeniowym procesorem graficznym, modele Pro wykorzystują układ A15 z 5 rdzeniami GPU.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej