iPhone 13 Pro: ProMotion może wydłużyć żywotność baterii

iPhone 13 Pro i jego starszy brat po raz pierwszy wyposażono w wyświetlacz ProMotion, który oferuje częstotliwość odświeżania do 120 Hz. Od dawna podejrzewano, że ten nowy wyświetlacz będzie obciążeniem dla czasu pracy na baterii. Jest jednak na odwrót: ProMotion pozwala osiągnąć dłuższy czas pracy przy nieco mniejszej pojemności baterii niż w przypadku iPhone'a 13.

przez Eryk

Apple po raz pierwszy wprowadza na rynek iPhone’a 13 Pro i dużego iPhone’a 13 Pro Max z systemem ProMotion. Użytkownicy musieli długo czekać na tę funkcję. Już latem 2019 roku spekulowaliśmy o wprowadzeniu tej funkcji na podstawie pogłosek z łańcucha dostaw – bezskutecznie. Dopiero teraz został on wdrożony. Podobnie, od dawna spekuluje się, że ProMotion może stać się „bateryjnym zabójcą”. Jednak, jak się teraz okazuje, jest to błędne rozumowanie.

iPhone 13 Pro: ProMotion może wydłużyć żywotność baterii
ProMotion może wydłużyć żywotność baterii

iPhone 13 Pro: ProMotion może wydłużyć żywotność baterii

A to dlatego, że nowe panele LTPO, których zastosowanie analityk DSCC Ross Young, między innymi, zawsze określał jako wymóg obowiązkowy dla ProMotion, mogą nie tylko dostarczać więcej niż 60 Hz, ale również mniej. Fakt, że mogą też zejść do częstotliwości odświeżania 10 Hz zapewnia w teście PhoneBuffa, że iPhone 13 Pro wytrzymuje dłużej na pełnej baterii i nieco mniejszej pojemności niż iPhone 13.

ProMotion może przyczynić się do wydłużenia czasu pracy na baterii

Oba mają 6,1-calowy wyświetlacz, ale iPhone 13 Pro jest wyposażony tylko w baterię 3,100 mAh, w porównaniu do iPhone 13’s 3,227 mAh. Co prawda, różnica w czasie pracy w teście jest tylko minimalna, ale pokazuje również, że Apple mógł wydobyć jeszcze więcej z 6,1-calowego iPhone’a 13 Pro, jeśli wbudowano by troszkę wiekszą baterie.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej