iPhone 13 Pro przekonuje w teście aparatów DXOMark

Kolejna premiera iPhone'a, kolejny test aparatu DXOMark. Tym razem iPhone 13 Pro uzyskał wynik 137, czyli o dziewięć punktów więcej niż iPhone 12 Pro w 2020 r. Dzięki temu iPhone 13 Pro znalazł się na czwartym miejscu w zestawieniu DXOMark najlepszych aparatów fotograficznych dla smartfonów.

przez Eryk

Według najnowszego rankingu DxOMark, główny aparat iPhone’a 13 Pro uzyskał w teście imponujący wynik 137 punktów. DXOMark ocenia jakość zdjęć na „doskonałe” 144 punkty i pisze:

„Z ogólnym wynikiem 137 punktów w DXOMark aparat Apple iPhone 13 Pro plasuje się wśród najlepszych urządzeń w naszym rankingu aparatów. Ogólną ocenę uzupełnia doskonały wynik fotograficzny wynoszący 144 punkty. Podobnie jak w przypadku wszystkich iPhone’ów, odwzorowanie kolorów jest żywe, z pięknymi odcieniami skóry i lekko ciepłym akcentem, a aparat jest ogólnie bardzo niezawodny. Ogólna wydajność fotograficzna jest podobna do 12 Pro, który testowaliśmy w zeszłym roku, ale w niektórych obszarach wprowadzono ulepszenia.”

iPhone 13 Pro uzyskuje 137 punktów w teście DXOMark aparatu fotograficznego
iPhone 13 pro

iPhone 13 Pro uzyskuje 137 punktów w teście DXOMark aparatu fotograficznego

Test pokazuje również, że iPhone 13 Pro oferuje dokładną i niezawodną ekspozycję oraz dobry balans bieli. Ponadto, aparat ma dobre wyniki dzięki niezawodnemu autofokusowi i szczegółowym zdjęciom w pomieszczeniach i na zewnątrz. Jednym z punktów, w którym Huawei P50 Pro zajmuje pierwsze miejsce, jest zoom. W tej kategorii DXOMark przyznał iPhone’owi 13 Pro tylko 76 punktów, podczas gdy P50 Pro otrzymał 107 punktów. Huawei oferuje tu po prostu większy zasięg.

Z drugiej strony, aparat iPhone’a 13 Pro wychodzi na prowadzenie w klasyfikacji wideo. Apple oferuje najlepszą kamerę wideo, uzyskując 119 punktów. DXOMark pisze:

„Znakomity wynik 119 punktów za wideo plasuje iPhone’a 13 Pro na szczycie tego podrankingowego zestawienia, a to za sprawą kilku ulepszeń w kluczowych obszarach. Niestabilności mapowania tonalnego, które były wyraźnie widoczne w modelu iPhone’a z serii 12, zostały naprawione, a ekspozycja jest teraz generalnie bardzo stabilna. Poprawie uległa również wydajność autofokusa, dzięki lepszemu śledzeniu obrazu i bardzo płynnemu ustawianiu ostrości w odpowiednich momentach. Nasi testerzy nie zauważyli również żadnych niepożądanych polowań na ostrość.”

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej