iPhone 13 Pro rzekomo z technologią LTPO dla wyświetlacza 120 Hz

przez Eryk

Dwa z czterech modeli iPhone’a 13 (dwa modele iPhone 13 Pro), które trafią na rynek przyszłej jesieni, będą miały wyświetlacz OLED z technologią LTPO, torując drogę dla wyświetlacza 120 Hz. Tak przynajmniej sugerują nowe plotki.

Koreański portal The Elec informuje, że Samsung i LG będą głównymi dostawcami wyświetlaczy OLED z rodziny iPhone 13 w nadchodzącym roku. Jednocześnie chiński producent BOE ma dostarczać niewielkie ilości. Wyświetlacze są uważane za bardziej zaawansowane technologicznie w produkcji niż ich odpowiedniki w modelach iPhone’a 12.

iPhone 13 Pro otrzyma ProMotion oraz Always on Display

Technologia LTPO skutkowałaby bardziej energooszczędną płytą montażową, która jest odpowiedzialna za włączanie i wyłączanie poszczególnych pikseli na wyświetlaczu. To z kolei może zapewnić częstotliwość odświeżania 120 Hz, aby zapewnić płynniejsze przewijanie, płynniejsze ruchy i lepszą reakcję.

Apple używa obecnie technologii LTPO w Apple Watch 5 i Apple Watch 6. Zapewnia to, że ekran jest zawsze włączony, a czas pracy na baterii jest dłuższy.

Apple używa ekran 120 Hz do iPada Pro od 2017 roku. W zależności od zawartości ekranu Apple przełącza się między 120 Hz a niższą częstotliwością odświeżania na iPadzie Pro, aby oszczędzać baterię. Krążyły już plotki wokół iPhone’a 12 (Pro), że Apple wbuduje 120 Hz. Ostatecznie potoczyło się inaczej. Mówi się, że Apple zrezygnował z planów, ponieważ ekran był zbyt zły dla żywotność baterii. Ostatnio pojawiły się już plotki o wyświetlaczu LTPO na telefonie iPhone 13 (Pro).

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej