iPhone 13 Pro: Samsung rozpoczyna produkcję wyświetlaczy LTPO 120Hz

przez Eryk

Samsung rozpoczął produkcję wyświetlaczy LTPO dla nadchodzących iPhone’ów 13 Pro i iPhone’ów 13 Pro Max, które będą wspierać wysoką częstotliwość odświeżania 120 Hz. Tymczasem LG rozpoczęło produkcję wyświetlaczy LTPS dla tańszych modeli iPhone’a 13, jak wynika z nowego raportu The Elec.

Rozpoczęła się produkcja wyświetlaczy dla iPhone'a 13

Rozpoczęła się produkcja wyświetlaczy dla iPhone 13

Pojawiły się liczne plotki, że Apple wprowadzi do linii iPhone’ów 12 swoją technologię ProMotion, która po raz pierwszy zadebiutowała w iPadzie Pro z 2017 roku. ProMotion pozwala wyświetlaczowi na wyższą częstotliwość odświeżania 120Hz, w porównaniu do obecnej maksymalnej częstotliwości 60Hz.

Pomimo lawiny plotek, które pojawiły się przed premierą iPhone 12, nie było tam żadnego wyświetlacza 120Hz. Teraz skupiamy się na tegorocznej linii iPhone’ów 13.

Wiarygodny analityk Apple Ming-Chi Kuo już ujawnił, że Apple przeznaczył wyświetlacz 120Hz dla high-endowych modeli iPhone’a 13 w tym roku.

The Elec donosi, że Samsung i LG Display na prośbę Apple rozpoczęły już produkcję OLEDów do nadchodzących iPhone’ów. To stawia producentów o miesiąc wcześniej niż w zeszłym roku.

iPhone 12 został opóźniony z powodu globalnego kryzysu zdrowotnego, więc Apple stara się teraz zniwelować wszelkie potencjalne opóźnienia tegorocznych iPhone’ów.

Samsung jest jedynym dostawcą paneli LTPO TFT OLED, które obsługują częstotliwość odświeżania 120Hz. LG Display, z drugiej strony, dostarczy LTPS TFT OLED dla dwóch tańszych modeli, które nie będą wspierać ProMotion.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej