iPhone 13 Pro z wyświetlaczem 120 Hz

przez Eryk

Istnieje wiele plotek na temat ulepszeń, które Apple wprowadzi, aby ulepszyć rodzinę iPhone’a 13 w porównaniu z modelami iPhone’a 12. Między innymi mówi się, że Apple – a przynajmniej modele Pro – beda wyposazone w wyświetlacze ProMotion 120 Hz.

iPhone 13 Pro z wyświetlaczem 120 Hz
zdjęcie: apple.pl

iPhone 13 Pro z wyświetlaczem 120 Hz

Już w zeszłym roku spekulowano, że Apple zainstaluje wyświetlacz 120 Hz w iPhonie 12 (Pro). Ostatecznie jednak mówi się, że Apple nie zdecydował się na to z kilku powodów. Między innymi powiedziano, że wyświetlacz 120 Hz zbyt mocno wpływa na żywotność baterii urządzeń.

W tym roku jednak iPhone 13 Pro ma taki wyswietlacz posiadac. Digitimes donosi, że dostawcy Apple, Samsung i LG Display, przekształcają część swoich mocy produkcyjnych w produkcję paneli LTPO OLED dla nadchodzącego iPhone’a. Całkowita konwersja produkcji z wyświetlaczy LTPS na LTPO powinna zakończyć się w pierwszej połowie 2021 roku. Nawet jeśli przejście na produkcję LTPO zostanie zakończone w pierwszej połowie roku, moce produkcyjne będą niższe niż wcześniej ze względu na dodatkowe etapy procesu rozwoju.

Oprócz Samsunga i LG Display, Apple chciałby również włączyć chińskiego dostawcę BOE do swojego łańcucha dostaw wyświetlaczy. Po tym, jak początkowo miały wystąpić problemy z jakością w BOE, producent wyświetlaczy zoptymalizował produkcję.

Z raportu serwisu branżowego wynika również, że nowe modele iPhone’a 13 Pro są od 15 do 20 procent bardziej energooszczędne pomimo wyświetlaczy 120 Hz. Wynika to przede wszystkim z nadchodzącego chipa A15.

Apple używa wyświetlacza 120 Hz do iPada Pro od 2017 roku. Tymczasem wielu branżowych ekspertów zgodziło się, że taki wyświetlacz trafi w tym roku do iPhone’a 13 Pro.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej