iPhone 13 może przywróć iOS bez użycia kabla

przez Eryk

iPhone 13 nie będzie prawdopodobnie posiadał portu Lightning, co oznacza ze trzeba będzie dokonać zmiana w procesie przywracania, umożliwiającym ponowną instalację iOS bez konieczności podłączania iPhone’a do komputera.

Odzyskiwanie iPhone’a, który nie odpowiada, zwykle wymaga podłączenia go do innego urządzenia, zazwyczaj przez port Lightning. Jeśli pogłoski o iPhonie bez portu są prawdziwe, brak portu Lightning lub innego standardowego połączenia fizycznego może to utrudnić.

zdjęcie: appleinsider

iPhone 13 przywraca iOS bez użycia kabla

Aby umożliwić pełną ponowną instalację systemu iOS na niereagującym telefonie iPhone bez wyraźnego połączenia kablowego, Apple rzekomo szuka sposobów, aby to zrobić. Opierając się na plotkach z Appleosophy, głównym sposobem na osiągnięcie tego jest coś, co wstępnie nazywa się „odzyskiwaniem z Internetu”.

Mówi się, że Apple bada trzy sposoby wprowadzenia iPhone’a w tryb, który pozwoli mu się przywrócić.

Pierwsza metoda polega na tym, że użytkownik przełącza iPhone’a w tryb ręcznego odzyskiwania, uruchamiając przywracanie za pomocą Internetu. Jest to odbierane przez pobliskie komputery Mac lub komputery PC z zainstalowanym iTunes, które wyświetlą monity prowadzące użytkownika przez resztę przywracania.

Drugi sposób polega na tym, że samo urządzenie automatycznie przechodzi do trybu, ponownie wyświetlając te same monity. Trzeci najwyraźniej wiąże się z wykorzystaniem Bluetootha jako środka „ostateczności” do nadawania sygnału i przesyłania danych.

Uważa się, że Apple jest zainteresowany wykorzystaniem pierwszych dwóch metod odzyskiwania i najwyraźniej od jakiegoś czasu testuje te procesy. Jednak twierdzi się, że procesy są obecnie zbyt wolne żeby je oddać do użytku publicznego.

via appleinsider

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej