iPhone 13: Rozpoczęto masową produkcję chipu „A15 Bionic”

przez Eryk
0 komentarzy

Według raportu DigiTimes, produkcja nowych chipów rozpocznie się przed terminem. Długoletni dostawca Apple TSMC teraz oficjalnie rozpoczął produkcję nadchodzącego układu Apple A15 dla serii iPhone 13, ktorego oczekuje się w drugiej połowie tego roku.

iPhone 13: Rozpoczęto masową produkcję chipu "A15 Bionic"
zdjęcie by EverythingApplePro

iPhone 13: Rozpoczęto masową produkcję chipu A15 Bionic

Układ A14 Bionic, który po raz pierwszy został ogłoszony w iPadzie Air, a następnie trafił do iPhone’a 12, był pierwszym procesorem Apple wykonanym w procesie technologicznym 5nm. Chip A15 Bionic będzie nadal opierać się na mniejszym procesie produkcyjnym, ale zamiast tego użyje ulepszonej wersji, która przypuszczalnie umożliwi lepszą wydajność i lepszą efektywność energetyczną, aby dopasować.

Oczekuje się, że iPhone 13 zostanie ogłoszony już we wrześniu, tak samo jak w poprzednich latach. Po opóźnionym wprowadzeniu iPhone’a 12 z powodu globalnego kryzysu zdrowotnego. Jednak Apple analityk Ming-Chi Kuo uważa, że podobna sytuacja jest mało prawdopodobna, aby powturzylo się to ponownie w tym roku.

Obok szybszej wydajności, grafiki i poprawy wydajności energetycznej za sprawą chipu A15, linia iPhone 13 bedzie podobno zawierać kilka innych nowych funkcji. Seria modeli iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max, mają zawierać wyświetlacz LTPO, który umożliwiłby wyższą częstotliwość odświeżania 120Hz.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej