iPhone 13: Rozpoczęto masową produkcję chipu „A15 Bionic”

przez Eryk

Według raportu DigiTimes, produkcja nowych chipów rozpocznie się przed terminem. Długoletni dostawca Apple TSMC teraz oficjalnie rozpoczął produkcję nadchodzącego układu Apple A15 dla serii iPhone 13, ktorego oczekuje się w drugiej połowie tego roku.

iPhone 13: Rozpoczęto masową produkcję chipu "A15 Bionic"
zdjęcie by EverythingApplePro

iPhone 13: Rozpoczęto masową produkcję chipu A15 Bionic

Układ A14 Bionic, który po raz pierwszy został ogłoszony w iPadzie Air, a następnie trafił do iPhone’a 12, był pierwszym procesorem Apple wykonanym w procesie technologicznym 5nm. Chip A15 Bionic będzie nadal opierać się na mniejszym procesie produkcyjnym, ale zamiast tego użyje ulepszonej wersji, która przypuszczalnie umożliwi lepszą wydajność i lepszą efektywność energetyczną, aby dopasować.

Oczekuje się, że iPhone 13 zostanie ogłoszony już we wrześniu, tak samo jak w poprzednich latach. Po opóźnionym wprowadzeniu iPhone’a 12 z powodu globalnego kryzysu zdrowotnego. Jednak Apple analityk Ming-Chi Kuo uważa, że podobna sytuacja jest mało prawdopodobna, aby powturzylo się to ponownie w tym roku.

Obok szybszej wydajności, grafiki i poprawy wydajności energetycznej za sprawą chipu A15, linia iPhone 13 bedzie podobno zawierać kilka innych nowych funkcji. Seria modeli iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max, mają zawierać wyświetlacz LTPO, który umożliwiłby wyższą częstotliwość odświeżania 120Hz.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej