iPhone 13 z Touch ID w ekranie

przez Eryk

Według Joanny Stern z The Wall Street Journal, Apple pracuje nad technologią odcisków palców na ekranie dla iPhone’a 13, która byłaby dostępna obok Face ID jako dodatkowa opcja biometryczna. Stern podzielił się ciekawostką w artykule poświęconym funkcjom Samsunga Galaxy S21, które można zastosować w iPhone’ach nowej generacji.

Słyszeliśmy kilka innych plotek na temat funkcji Touch ID na wyświetlaczu z wiarygodnych źródeł, takich jak analityk Apple Ming-Chi Kuo i Mark Gurman z Bloomberga, z których obaj powiedzieli, że jest to funkcja, którą Apple rozważa dodać do nowych iPhone’ów. Dodatkowa opcja Touch ID byłaby przydatna w sytuacjach, w których Face ID nie jest optymalne, na przykład podczas noszenia maski na twarz.

iPhone 13 z Touch ID w ekranie

Według Sterna, firma pracuje z czujnikami optycznymi do odczytu linii papilarnych na ekranie, które mogą być bardziej niezawodne niż rozwiązanie ultradźwiękowe.

Ultradźwiękowe czujniki linii papilarnych są nowszą technologią i wykorzystują małe fale dźwiękowe do tworzenia trójwymiarowej mapy odcisków palców, bezpieczniejszego rozwiązania, którego niełatwo oszukać i które działa lepiej, gdy palce są mokre. Technologia ultradźwiękowego wykrywania odcisków palców jest jednak znacznie droższa.

Przyciski główne ‌Touch ID, których Apple używał w iPhonie, iPadzie i komputerach Mac, są pojemnościowe. Czujniki pojemnościowe wykorzystują serię małych kondensatorów do tworzenia mapy danych odcisków palców, która jest trudna do oszukania, ponieważ nie wykorzystuje prostego obrazu odcisków palców.

Warto zauważyć, że istnieją optyczno-pojemnościowe czujniki hybrydowe, więc jeśli Apple zdecyduje się na rozwiązanie optyczne, funkcja Touch ID niekoniecznie będzie tak niepewna, jak niektóre czujniki optyczne używane przez producentów Androida. W rzeczywistości jest bardzo mało prawdopodobne, że Apple użyłby standardowego czujnika optycznego, ale hybryda optyczno-pojemnościowa połączyłaby zalety szybkiego skanowania czujnika optycznego z bezpieczeństwem czujnika pojemnościowego, a tego systemu nie dałoby się łatwo oszukać .

Stern mówi, że według jej źródła, którekolwiek rozwiązanie Apple zdecyduje się przyjąć, będzie musiało spełniać standardy bezpieczeństwa obecnego przycisku Home Touch ID, więc nie będzie obniżenia funkcjonalności.

Chociaż źródło Sterna mówi, że Apple pracuje nad technologią optyczną, analityk Apple Ming-Chi Kuo uważa, że ​​Apple będzie używać technologii ultradźwiękowej. Powiedział, że GIS dostarczy technologii „ultradźwiękowej wykrywania dużego obszaru” dla Apple, a Qualcomm zapewni moduł ultradźwiękowy i laminację. Na wszelki wypadek Apple opatentował również „akustyczną” funkcjonalność Touch ID, która działałaby w wyświetlaczu.

via macrumors

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej