More

  iPhone 13 z modemem Qualcomm Snapdragon X60

  iPhone 13 nowej generacji, ma korzystać według Digitimes z modemu Qualcomm Snapdragon X60 5G, a Samsung będzie zajmował się produkcją chipa.

  iphone 13

  iPhone 13 z Qualcomm Snapdragon X60

  Zbudowany w procesie 5 nm, X60 zapewnia wyższą wydajność energetyczną na mniejszej powierzchni w porównaniu z modemem Snapdragon X55 opartym na 7 nm używanym w modelach iPhone’a 12, co może przyczynić się do dłuższej żywotności baterii. Dzięki modemowi X60 modele iPhone’a 13 byłyby w stanie jednocześnie agregować dane 5G z pasm mmWave i poniżej 6GHz, aby uzyskać optymalne połączenie szybkiego i małego zasięgu sieci.

  mmWave to zestaw częstotliwości 5G, które obiecują ultraszybkie prędkości na krótkich dystansach, dzięki czemu najlepiej sprawdzają się w gęstych obszarach miejskich. Dla porównania, 5G poniżej 6 GHz jest generalnie wolniejsze niż mmWave, ale sygnały wędrują dalej, lepiej obsługując obszary podmiejskie i wiejskie. Obsługa mmWave w modelach iPhone’a 12 jest ograniczona do Stanów Zjednoczonych, ale plotki sugerują, że modele iPhone’a 13 mogą obsługiwać mmWave w innych krajach.

  W 2019 roku Apple i Qualcomm rozstrzygnęły bitwę prawną i zawarły wieloletnią umowę na dostawę chipsetów, torując drogę Apple do korzystania z modemów 5G Qualcomm. Dokument sądowy z ugody ujawnił, że Apple prawdopodobnie użyje modemu X60 do iPhone’ów 2021, a następnie niedawno ogłoszonego modemu Snapdragon X65 w iPhone’ach 2022.

  X65 to pierwszy na świecie modem 10 Gigabit 5G i system antenowy do smartfonów, umożliwiający teoretyczną prędkość transmisji danych do 10 gigabitów na sekundę. Podczas gdy rzeczywiste prędkości pobierania z pewnością będą niższe, X65 ma wiele innych zalet, w tym lepszą wydajność energetyczną, zwiększone pokrycie zarówno pasm mmWave, jak i poniżej 6 GHz oraz obsługę wszystkich globalnych skomercjalizowanych częstotliwości mmWave.

  Oczekuje się, że od 2023 r. Apple zacznie używać własnych modemów 5G dla iPhone’ów.

  via macrumors

  Ostatnie Artykuły

  spot_img

  Powiązane Artykuły

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj